czwartek, 29 lutego, 2024

Zaczynają się jazdy testowe na trasie kórnickiej!

“Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się jazdy testowe po całej trasie pomiędzy Kórnicką a os. Lecha” – zapowiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. I słowa dotrzymał: tramwaje testowo wyruszyły na trasę. A kiedy otwarcie?

Termin zakończenia przebudowy trasy kórnickiej budzi sporo emocji, nie tylko dlatego, że mieszkańcy dużej części Rataj odzyskają dostęp do tramwaju, ale też dlatego, że był kilkakrotnie przesuwany. Najpierw miał to być sierpień 2023 roku, później Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że tramwaje wrócą tu jesienią. A gdy zaczęła się już jesień i końca prac nadal nie było widać – PIM podał, że tramwaje wrócą na trasę kórnicką “do końca roku”.

13 listopada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, skontrolował stan prac na trasie kórnickiej.
“Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się jazdy testowe po całej trasie pomiędzy Kórnicką a os. Lecha” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Mamy ostatni tydzień tego miesiąca – i to właśnie dziś, 28 listopada, tramwaje testowo wyruszyły na gotową już trasę kórnicką. Testowały ją wszystkie rodzaje tramwajów, jakimi dysponuje MPK . A ponieważ odbiory techniczne ukończonych części trasy trwają już od połowy listopada, jest szansa, że rzeczywiście tramwaje wrócą na trasę kórnicką przed końcem tego roku, choć konkretnego terminu nadal nie podano.

Strona głównaPoznańZaczynają się jazdy testowe na trasie kórnickiej!