Kiedy tramwaje wrócą na trasę kórnicką? Jest termin!

trasa kórnicka fot. PIM

“Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się jazdy testowe po całej trasie pomiędzy Kórnicką a os. Lecha” – poinformował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, w mediach społecznościowych. A kiedy pojadą tramwaje z pasażerami?

Trasa kórnicka to kolejny z miejskich remontów, który już powinien się zakończyć – zaczął się 17 października 2022 roku i pierwotnie miał się zakończyć pod koniec sierpnia 2023. Ale później jako termin zakończenia prac Poznańskie Inwestycje Miejskie podawały dość ogólnie jesień 2023 roku – która właśnie trwa, tak samo jak remont – a następnie koniec roku, co było terminem jeszcze mniej precyzyjnym.

Teraz jednak pojawiły się konkrety – podał je 13 listopada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, po kolejnej kontroli na placu budowy, razem z przedstawicielami PIM, Zarządu Transportu Miejskiego i radnym Grzegorzem Jurą.
“Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się jazdy testowe po całej trasie pomiędzy Kórnicką a os. Lecha” – napisał na swoim profilu na Facebooku. – “Obecnie prowadzony jest montaż wyposażenia przystanków tramwajowych (m. in. wiat przystankowych i wygrodzeń ochronnych), prace związane z regulacją zamontowanej sieci trakcyjnej, którą już niebawem popłynie prąd oraz sukcesywnie układane jest zielone torowisko. Kontynuowane są roboty związane z budową przystanku na os. Tysiąclecia oraz prace wykończeniowe na pozostałych odcinkach trasy. Do montażu balustrad przygotowywane są schody w rejonie ul. Piaśnickiej”.

Od 14 listopada, jak podkreślił, powinna już działać sygnalizacja świetlna i obowiązywać stała organizacja ruchu dla oddanego już do użytkowania układu drogowego przy przedłużeniu ul. Pleszewskiej.
“Równolegle trwają także przeglądy techniczne zakończonych robót, w tym związanych z budową ciągów pieszych” – poinformował. – “Już wkrótce możliwe będzie częściowe otwarcie ich dla ruchu. Jako pierwszy zostanie udostępniony mieszkańcom chodnik pomiędzy ul. Piaśnicką i Inflancką”.

Wiemy więc, że piesi będą mogli przejść nowym chodnikiem między Piaśnicką a Inflancką już wkrótce, a w listopadzie testowo po nowym torowisku pojadą tramwaje. Jednak kiedy trasą kórnicką ruszą tramwaje z pasażerami – nadal nie wiadomo.

Podziel się: