niedziela, 25 lutego, 2024

Zaczęła się rozbiórka budynku Warty Poznań

Charakterystyczny budynek klubowy Warty przy Drodze Dębińskiej został już oficjalnie przekazany do rozbiórki. “We wtorek został przekazany wykonawcy prac i mają się one rozpocząć za kilka dni” – poinformowała Warta w mediach społecznościowych.

Budynek z charakterystycznym “łamanym” dachem służył klubowi przez prawie 50 lat. Gdy go wybudowano, uchodził za niezwykle efektowny i nowoczesny, choć szybko się też okazało, że jest wyjątkowo niepraktyczny. Już w czasie pierwszej zimy, gdy spadł śnieg, okazało się, że skuteczne usunięcie go z dachu właśnie z powodu jego kształtu jest pracochłonne i uciążliwe. Później w budynku pojawił się grzyb, którego nie dawało się zwalczyć, dochodziło do zalań, a w niektórych pomieszczeniach nie było ani prądu, ani ogrzewania.

Od lat planowano remont albo wyburzenie obiektu – bo koncepcje się zmieniały. Ale gdy Warta Poznań po awansie do I ligi, a później ekstraklasy przeniosła się do Grodziska Wielkopolskiego – temat przycichł, zwłaszcza że budynek był praktycznie nieużywany. Już od kilku lat mówiło się, że dach grozi zarwaniem, więc nikt z niego nie korzystał.

Ponieważ budynek zaczął grozić zawaleniem, klub w końcu podjął decyzję o jego wyburzeniu. Na tym miejscu wkrótce rozpoczną się prace przy budowie nowych obiektów Warty Poznań.
“Budynek przy Drodze Dębińskiej, w którym przez wiele lat mieściła się siedziba Warty Poznań, jest przeznaczony do rozbiórki” – napisał klub na swoim profilu na Facebooku. – “We wtorek został przekazany wykonawcy prac i mają się one rozpocząć za kilka dni”.

Klub przy tej okazji zamieścił archiwalne zdjęcie budynku i hali, a także zaapelował do kibiców, by nadsyłali swoje zdjęcia i wspomnienia, jakie się wiążą z tym budynkiem.

Źródło: Warta Poznań
Strona głównaPoznańZaczęła się rozbiórka budynku Warty Poznań