Zabójstwo na działkach. Do sądu trafił akt oskarżenia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

29-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 23 i 19 lat staną przed sądem oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, do którego doszło 1 sierpnia 2021 roku na działkach przy ulicy Wierzbowej w Pleszewie.

Przypomnijmy: 1 sierpnia 2021 roku na terenie ogrodów policja znalazła ciało 43-latka. Przed śmiercią został brutalnie pobity – sekcja zwłok wykazała, że bito go i kopano, a do zadawania ciosów użyto także kamienia, noża, metalowej pałki i innych metalowych przedmiotów. Mężczyzna miał na ciele 35 ran kłutych i rany tłuczone, które doprowadziły do jego śmierci.

Policjanci ustalili, że mężczyzna tego samego dnia pobił swoją 40-letnią partnerkę. Obrażenia były tak poważne, że kobieta trafiła do Pleszewskiego Centrum Medycznego. Jednak opuściła je zaledwie po kilkunastu minutach na własne życzenie. Śledczy postawili tezę, że powodem zabójstwa mężczyzny miała być zemsta za pobicie kobiety i zatrzymali troje młodych ludzi, którzy ich zdaniem dokonali pobicia mężczyzny.

Jak informuje portal Pleszew Nasze Miasto, żadne z oskarżonych nie przyznaje się do zabójstwa mężczyzny, potwierdzają jedynie, że byli w domku letniskowym na działkach, w którym mieszkał. Wszyscy zostali poddani obserwacji psychiatrycznej, która trwała cztery tygodnie. Biegli potwierdzili, że mogą brać udział w postępowaniu.

Wszyscy przebywają w areszcie, a dodatkowo kobieta usłyszała zarzut posiadania substancji odurzających. Wszystkim grozi kara dożywotniego więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: