Kalisz: Są zarzuty dla podejrzanych o zabójstwo na działkach

Komenda Kalisz fot.KWP
Dwóch mężczyzn i kobieta, zatrzymanych w sprawie zabójstwa na ogródkach działkowych przy Wierzbowej, usłyszeli zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Przypomnijmy, że chodzi o zabicie 43-letniego mieszkańca Pleszewa, do którego doszło 1 sierpnia na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wierzbowej w Pleszewie. Jak informuje portal kalisz24.info.pl, na ciele mężczyzny były liczne rany zadane ostrym narzędziem, stwierdzono też ślady duszenia i brutalnego bicia.

Ślady daktyloskopijne, traseologiczne i osmologiczne zabezpieczone na miejscu zbrodni są jeszcze badane. Ale, jak poinformował portal prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, na podstawie dokładnych oględzin przeprowadzonych przez biegłego lekarza pod nadzorem prokuratora stwierdzono, że działania sprawców były wyjątkowo brutalne i agresywne.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami śledczych motywem zabójstwa mężczyzny była zemsta. Mężczyzna wcześniej pobił matkę jednego ze sprawców, 17-latka. Jak jednak zastrzega rzecznik prokuratury – przesłuchania zatrzymanych trwają, prowadzone są także badania dowodów znalezionych na miejscu zbrodni, więc to się jeszcze może zmienić.

Na razie 22-letniemu mężczyźnie i 26 letniej kobiecie postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi im kara nawet dożywotniego więzienia. Natomiast 17-latek, który usłyszał taki sam zarzut, możę trafić do więzienia na 25 lat. Ze względu na okoliczności zbrodni prokuratura zapowiedziała złożenie wniosków o tymczasowy areszt dla całej trójki.

 

Podziel się: