Wypadek w Wielkopolsce. PKP PLK opublikowało wstrząsające nagranie!

wypadek, Wojnowice fot. OSP Opalenica

Sam wypadek miał miejsce 15 maja w Wojnowicach w powiecie nowotomyskim. Kierowca wjechał wprost pod koła pociągu i przeżył. Teraz PKP PLK opublikowało nagranie tego wypadku.

Przypomnijmy: wszystko wydarzyło się 15 maja na przejeździe kolejowym w Wojnowicach, na drodze wojewódzkiej nr 307. Samochód osobowy, ignorując czerwone światło i zamknięte rogatki, wjechał tam wprost pod pociąg i był pchany przez lokomotywę jeszcze przez około 200 metrów.

Kierowca przeżył, co w tych warunkach można uznać za prawdziwy cud. Uratowało go to, że wpadł nie pod pociąg, ale dwie jadące razem lokomotywy. Siła uderzenia była więc mniejsza, a droga hamowania krótsza, co uratowało mu życie.

Teraz PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały nagranie z tego wypadku w cyklu „Bezpieczny Przejazd”.
„Kierowca zignorował czerwone światła i zamknięte rogatki na przejeździe na szlaku Buk – Opalenica (linia kolejowa nr 3 Warszawa Zachodnia – Kunowice)” – podsumowała spółka udostępnione nagranie. – „Wjechał pod pociąg i został ranny. Kierowca nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do przejazdu, jednocześnie złamał przepisy. Zdarzenie spowodowało utrudnienia dla wielu podróżnych pociągów”.

Podziel się: