Wielkopolska: Samochód wjechał pod pociąg

wypadek, Wojnowice fot. OSP Opalenica

Poważny wypadek miał miejsce około godziny 6.00 rano na przejeździe kolejowym w przez trasę wojewódzką nr 307 w Wojnowicach. Samochód osobowy wjechał wprost pod pociąg. Na szczęście kierowca przeżył.

Wypadek wyglądał wyjątkowo dramatycznie, bo niewielki samochód był pchany jeszcze przez kilkaset metrów, zanim lokomotywa, pod którą wjechał, zdołała się zatrzymać. A mimo kierowca przeżył, był też przytomny, gdy strażacy wciągali go z wraku samochodu.

Jak informuje portal nowytomysl.naszemiasto.pl, kierowca przeżył, ponieważ został uderzony przez dwie połączone lokomotywy, jadące bez wagonów, co sprawiło, że siła uderzenia była mniejsza, a droga hamowania – krótsza. Kierowca samochodu marki Volkswagen Polo może więc mówić o ogromnym szczęściu, mimo że odniósł poważne obrażenia i trzeba go było przewieźć do szpitala.

Obecnie sprawą przyczyn wypadku zajmuje się policja, która przejrzy zapisy monitoringu z przejazdu kolejowego. Według nieoficjalnych informacji portalu kierowcą mogło oślepić słońce świecące mu w twarz.

 

Podziel się: