Wyłączenia ciepłej wody w Poznaniu. Veolia rozpoczyna letnie remonty!

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Od 18 lipca mieszkańcy Chartowa nie będą mieć ciepłej wody. Veolia Energia Poznań rozpoczyna prace remontowe w rejonie ulicy Kurlandzkiej, co oznacza konieczność wyłączenia ciepłej wody na trzy dni.

Ciepłej wody nie będzie od 18 lipca, od godziny 5.30, do 20 lipca, do godziny 23.30 w rejonie ulicy Kurlandzkiej i Chartowo: między innymi na osiedlach Zodiak, Rusa, Tysiąclecia, Przemysława, na Franowie oraz ulicach Folwarcznej, Szwajcarskiej, Wiankowej i Żelaznej.

– Zaplanowano przeglądy z wykorzystaniem robota sieci magistralnej, wymianę odcinków sieci rozdzielczych, modernizację komór oraz wymianę armatury – informowała Olga Fasiecka z Veolia Energia Poznań. – Poznańska sieć ciepłownicza w całości objęta jest zdalnym systemem pomiarów, diagnostyki i sterowania, które umożliwiają tworzenie harmonogramu niezbędnych prac modernizacyjnych. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz integracji działań, podejmowanych na jednym wyłączeniu sieci, ograniczona została ilość przerw w dostawie ciepła, a czas ich trwania zredukowano do minimum.

Remonty zostały zapowiedziane już kilkanaście dni temu, by mieszkańcy byli w stanie się do nich przygotować. Komunikat został opublikowany na stronie Veolii, ale ogłoszenia zostały rozwieszone także we wszystkich klatkach schodowych budynków.

Podziel się: