„Wolf-Ram-23”. Antyterroryści i FBI będą ćwiczyć w Poznaniu

Policja ( zdjęcie ilustracyjne ) fot. Sławek Wąchała

Od 17 do 19 kwietnia na terenie całego kraju, a 18 kwietnia w Poznaniu, będą odbywały się ćwiczenia Komendy Głównej Policji. Zostały zorganizowane we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości USA pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”.

Celem działań jest doskonalenie umiejętności służb i ich reakcji na potencjalne wystąpienie sytuacji kryzysowej: ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym, jak informuje Komenda Główna Policji.
„Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb dbających o bezpieczeństwo, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia” czytamy w komunikacie KGP. – „Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych. Dzięki temu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w sytuacjach kryzysowych”.

Mieszkańcy o ćwiczeniach w poszczególnych miastach będą zawiadamiani przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a w Poznaniu dodatkowo komunikat zostanie rozesłany także przez Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK). Informacje oczywiście będą także zamieszczone na profilach w mediach społecznościowych miasta.

Podziel się:

Ostatnio dodane: