Wielkopolska: Zbiegły więzień został zatrzymany

Policja ( zdjęcie ilustracyjne ) fot. Sławek Wąchała

45-letni aresztant, który 29 sierpnia uciekł podczas jazdy do pracy, został zatrzymany. Ponownie trafił do aresztu i grozi mu dodatkowo do 2 lat więzienia za ucieczkę.

Mężczyzna, ze względu na kaliber przestępstw, jakie popełnił – kradzieże i oszustwa – odbywał karę w systemie półotwartym. To oznaczało także pracę poza murami więzienia. Mężczyznę i innych więźniów autobus zabierał codziennie do pracy w sortowni śmieci.

Jednak 29 sierpnia mężczyzna nie wsiadł z innymi więźniami do autobusu, lecz wykorzystał nieuwagę strażników i uciekł. Rozpoczęła się policyjna obława w Ostrowie i okolicy, która początkowo nie dawała efektów. Jednak ostatecznie zbiega udało się zatrzymać 7 września i ponownie osadzić w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim, jak informuje portal „wlkp24 INFO”.

Mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim poinformowała też portal, że teraz mężczyźnie dodatkowo grożą dwa lata więzienia w związku z art. 242 Kodeksu karnego.