Wielkopolska: Trwa obława na zbiega z więzienia

Policja ( zdjęcie ilustracyjne ) fot. Sławek Wąchała

Mimo intensywnych poszukiwań nadal nie znaleziono 45-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który odbywał karę więzienia za kradzieże i oszustwa. Mężczyzna 29 sierpnia uciekł w drodze do pracy w sortowni odpadów.

Ponieważ kara, jaką odbywał uciekinier, nie była wysoka, a jego przestępstwa – bardzo poważne, mężczyzna pracował poza terenem aresztu, w sortowni odpadów, dokąd codziennie rano zawoził go autobus pod nadzorem strażników więziennych, a po południu przywoził z powrotem do aresztu.

29 sierpnia jednak mężczyzna zdołał niepostrzeżenie uciec strażnikom – nie wsiadł do autobusu wiozącego do pracy. Strażnicy, gdy zauważyli brak więźnia, powiadomili policję. W Ostrowie rozpoczęła się obława na uciekiniera, sprawdzane były także samochody opuszczające miasto.

Jednak mimo poszukiwań trwających cały poniedziałek i wtorek uciekiniera nie udało się znaleźć. Jak informuje TVP3 Poznań, funkcjonariusze skontrolowali wszystkie miejsca, w których zbieg mógłby się ukryć, jednak dotąd nie udało im się go znaleźć.