Wielkopolska: Zamek w Rydzynie znów przyjmuje gości!

fot. Janusz Stor, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Zamek wpadł w tarapaty finansowe z powodu wzrostu cen gazu o 450 proc. – a całe ogrzewanie zamku jest właśnie na gaz. Na szczęście dzięki internetowej zbiórce udało się zapłacić rachunki i zamek znów może przyjmować gości.

Przypomnijmy: 17 grudnia ubiegłego roku dyrekcja zamku poinformowała, że musi zamknąć placówkę, bo nie stać jej na ogrzanie całego obiektu. Rachunek za ogrzewanie wzrósł o 450 proc. i dyrekcja obiektu stanęła przed koniecznością znalezienia, i to szybko, prawie 30 tysięcy złotych.

A było to wyjątkowe trudne wyzwanie, bo zamek, który jest własnością Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich,  na swoje utrzymanie zarabia jako hotel i ośrodek konferencyjny. A takie obiekty w czasie pandemii były zamknięte i nie zarabiały. Zamknięte były też zamkowa restauracja i winiarnia. Zamek nie miał więc pieniędzy.

Dyrekcja zamku postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl – i udało się. Jak powiedział Radiu Poznań Zbigniew Szukalski, dyrektor obiektu, zebrano ponad 20 tysięcy złotych, co pozwoliło zapłacić placówce te największe rachunki – i znów otworzyć podwoje dla gości. Do zamku można więc znów przyjechać na weekend czy na dłużej, zorganizować konferencję albo zjazd – a w połowie maja podziwiać zabytkowe samochody, bo 14 maja z zamku wyruszy XIX Rajd Pojazdów Zabytkowych, który zakończy biesiada grillowa przy ognisku. Natomiast 15 maja zabytkowe pojazdy przejadą z Rydzyny na rynek w Lesznie i tam będzie je można podziwiać.

https://www.facebook.com/zamekwrydzynie/posts/5264641286932053

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: