Wielkopolska: Starego mostu w Rogalinku już nie ma. Zobaczcie nagranie z ostatnich sekund!

stary most w Rogalinku fot. WZDW

Kierowcy od lipca mogą korzystać z nowego mostu przez Wartę, a stary, ze względu na bardzo zły stan technicznych, musiał zostać rozebrany. Od kilku dni trwała rozbiórka, a w nocy z 9 na 10 września resztki mostu runęły do rzeki.

„To już ostatnie tygodnie rozbiórki starej przeprawy w Rogalinku” – informował kilka dni temu Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, prezentując zdjęcia z rozbiórki. W nocy z 9 na 10 września, około północy, ostatnie elementy przeprawy runęły do rzeki.

Na miejscu byli obecni strażacy z Mosiny, którzy na swoim profilu zaprezentowali zdjęcia, a sołectwo w Rogalinku pokazało film z ostatnich sekund starego mostu.

Przypomnijmy, że stary most, zbudowany w 1960 roku, był w fatalnym stanie technicznym, nie miał także wystarczającej przepustowości dla rosnącego ruchu na tej trasie. Obecnie jego obowiązki przejął oddany do użytku w lipcu tego roku pięcioprzęsłowy most o najwyższej klasie nośności „A” (obciążenia taborem samochodowym 50 ton), jezdni o długości blisko 800 metrów, z dwoma ciągami pieszo-rowerowymi oraz kanalizacją deszczową. Jego budowa rozpoczęła się w 2020 roku.