Wielkopolska: Posłowie z regionu znów otrzymują groźby śmierci!

Grzegorz Piechowiak fot. FB. G. Piechowiak

Od kilku tygodni polscy parlamentarzyści i europarlamentarzyści otrzymują maile z groźbami śmierci za pomoc Ukrainie. Tym razem taki mail otrzymał między innymi Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii. Sprawą zajmuje się ABW.

Wulgarne maile zawierające groźby wobec posłów i członków ich rodzin posłowie zaczęli dostawać mniej więcej w połowie kwietnia. Swój mail opublikował na Twitterze europoseł Radosław Sikorski, identycznej treści otrzymała posłanka Joanna Jaśkowiak, która także udostępniła jego treść w mediach społecznościowych. Takie maile dostało jeszcze wielu innych posłów, bez względu na przynależność partyjną.

Teraz, jak poinformowało Radio Poznań, maila z groźbami dostał Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, a także inni posłowie z północnej Wielkopolski. Tu także autor grozi śmiercią, jeśli adresaci maila nie przerwą natychmiast działalności charytatywnej dla Ukrainy. Twierdzi też, że walczy z faszystami, a są nimi właśnie obywatele Ukrainy.

Wiceminister zapewnia, że nie ma zamiaru dać się zastraszyć, choć treść maila budzi niepokój. I choć sam podchodzi do gróźb z dystansem, to nie wyklucza możliwości, że – skoro ofiarami ataku padło wielu parlamentarzystów – został on zainspirowany przez Kreml. Jak powiedział, sprawą zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.