Wielkopolska: Plan wykonany. Sławomir Bednarek przejechał 867 km, by pomóc choremu dziecku

Sławomir Bednarek fot. S. Bednarek FB

Mieszkaniec Środy Wielkopolskiej, Sławomir Bednarek, postanowił wspomóc zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Edytki Stachowiak – i wyruszył w liczącą 867 km wyprawę  – 46-letnim składakiem Wigry 2!

Pan Sławomir wyruszył w drogę 24 września, by wspomóc rehabilitację Edytki Stachowiak. Dziewczynka po wypadku nie może chodzić i jej rodzina zbiera pieniądze na rehabilitację, która jej to umożliwi. Cyklista wyruszył w trasę do Środy Śląskiej, by pomóc dziewczynce.

Pan Bednarek w dwa tygodnie przejechał wytyczoną trasę, mijając Opole, Częstochowę, Piotrków Trybunalski i Licheń, by wrócić do Środy Wielkopolskiej. Swoją podróż relacjonował na profilu na Facebooku. Jak powiedział Radiu Poznań, wszędzie budził ogromne zainteresowanie, ludzie pytali, w jakim celu jedzie – i skutek widać też na portalu „Zrzutka”, gdzie prowadzona jest zbiórka dla dziewczynki, bo wpłat wyraźnie przybyło. Uważa więc, że cel udało mu się osiągnąć.

Podróż odbywała się w tempie około 10 km na godzinę – rower ciągnął przyczepkę, gdzie były poza rzeczami potrzebnymi w podróży były też części zamienne do roweru. Ale, jak z dumą podkreślił pan Sławomir, jego 46-letni rower zniósł podróż bezawaryjnie.

Podziel się: