Wielkopolska: Osiemset kilometrów na składaku Wigry. By pomóc choremu dziecku

Sławomir Bednarek fot. S. Bednarek FB

Pierwszy nocleg w Miejskiej Górce zaliczony i czas na dalszą drogę. Sławomir Bednarek wyruszył składakiem Wigry 2 ze Środy Wielkopolskiej, by dotrzeć do Środy Śląskiej. A wszystko po to, by zebrać pieniądze dla siedmioletniej Edytki.

Edytka była zdrową radosną dziewczynką – ale gdy 9 maja 2022 r. jechała samochodem wraz z rodzicami, ich auto uległo wypadkowi. U dziecka stwierdzono złamany kręgosłup i przerwanie ciągłości rdzenia kręgowego, wskutek czego doszło do porażenia kończyn dolnych. Edytka przeszła operację, teraz jest w ośrodku rehabilitacyjnym i jest szansa na to, by przywrócić jej władzę w nóżkach, jednak to kosztuje. jej rodzice nie maja takich pieniędzy, zwłaszcza że poważne obrażenia w wypadku odniosła także mama Edytki, która również jeszcze jest w szpitalu.

Sławomir Bednarek postanowił pomóc rodzinie i chce przejechać w dwa tygodnie osiemset kilometrów kultowym składakiem Wigry 2, rocznik 1972. Wyruszył 24 września, uroczyście żegnany przez mieszkańców i burmistrza Środy Wielkopolskiej.

Jak informuje Radio Poznań – rower jest oryginalny, a jedyne wprowadzone zmiany to mocowanie dla przyczepki. W niej cyklista wiezie wszystko, co będzie mu potrzebne po drodze, w tym dętki, części zamienne i narzędzia do roweru, choć podkreśla, że w dotychczasowych wyprawach przejechał tym rowerem 5500 kilometrów i nie zdarzyła mu się żadna poważna awaria. Przyczepka waży około 40 kg.

Sławomir Bednarek zamierza dotrzeć do Środy Śląskiej, a relację z podróży na bieżąco można oglądać na jego profilu na Facebooku.

https://www.facebook.com/slawomir.bednarek.7/videos/497857401909443

Podziel się:

Ostatnio dodane: