Wielkopolska: Od 1 sierpnia drożeją bilety kolejowe!

nowe pociągi Impulsy dla KW fot. UMWW

Pasażerowie jeżdżący pociągami regionalnymi od poniedziałku zapłacą drożej za bilety pociągów Kolei Wielkopolskich oraz Polregio. Ceny wzrosną, zgodnie z zapowiedziami, o około 15 proc.

Już w połowie lipca wicemarszałek Wojciech Jankowiak, odpowiedzialny za transport kolejowy, ostrzegał, że będą podwyżki cen biletów. Powodem jest wzrost cen energii, co odbiło się nie tylko na budżetach domowych Polaków, ale i na kosztach utrzymania spółek kolejowych. Do tego doszły rosnące wynagrodzenia pracowników, wzrost kosztów napraw, części zamiennych i inwestycji – i mamy efekt w postaci wzrostu cen o 15 proc.

Taka podwyżka pozwoli chociaż w części zbilansować się rosnącym kosztom utrzymania Kolejom Wielkopolskim oraz Polregio – a spółka marszałkowska dziennie uruchamia około 290 pociągów kursujących nie tylko w Wielkopolsce.

Jak informuje Radio Poznań, podwyżki dotyczą biletów jednorazowych oraz okresowych, droższe będą także przewozy roweru i psa. Więcej zapłacimy za jazdę bez ważnego biletu: zamiast 245 złotych – 280 złotych.

Podziel się: