Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend w Poznaniu? 5, 6 i 7 lipca

Poznań - Stary Rynek
Koncerty, dziwne imprezy, sporo tańca. Dużo debiutów. Zobacz co będzie się działo w weekend w Poznaniu.
Unicornication – Noc jednorożców #2
5 lipca @ 16:00 – 6 lipca @ 06:00

Spodziewajcie się rewiowych kreacji, brokatu, kolorów, dekoracji, cekinów, szczudlarzy, tancerek, celebracji zabawy i nieskrępowanej wolności.

Tego wieczoru, nie ma rzeczy niemożliwych, nie ma granic i barier.

Tej nocy można wszystko.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Halo Ziemia w KontenerART *** The Far East, The Far South
5 lipca @ 19:00 – 6 lipca @ 02:00

Zanim nastanie noc, DJ Empe prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny aby dostarczać tam solidne dawki imprezowego worldbeatu. W ramach autorskiego projektu „Halo Ziemia!” bezkompromisowo miksuje balkanbeat, elektro tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, bhangrę, kolumbijską cumbię, bułgarską czałgę, rumuńskie manele, a nawet etno rap i kuduro. Do tego wszystkiego dokłada klasyczne tematy folk ubrane w klubowe szaty.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Mrozu #NaFalach
5 lipca @ 20:00 – 23:00

To już druga edycja cyklu koncertów #NaFalach, które stanowią kontynuację Maltańskiej Sceny Muzycznej! Bawimy się na 10 koncertach nad jeziorami Maltańskim i Strzeszyńskim!

Mroza nikomu nie trzeba przedstawiać. Popularność zdobył dzięki takim hitom jak “Jak nie my to kto?” czy “Miliony monet”.

Szczegóły tutaj.

Informacje o cyklu koncertów #NaFalach (oraz pełna ramówka) znajdują się tutaj.

Part Of The Kitchen w KontenerART 05/07
5 lipca @ 20:00 – 22:00

Zespół Part of the kitchen powstał w marcu 2016 r. w Poznaniu. Po roku wspólnego grania nagrał materiał w formie debiutanckiej epki “Below the line”, który składa się z pięciu autorskich piosenek. W lipcu 2017 r. powstał teledysk do utworu “Nieudani”, który można oglądać w kanale YouTube zespołu.

W trakcie swojej działalności skład zagrał wiele koncertów między innymi w Centrum Kultury Zamek (Poznań) Blue Note, Powidz Jam Festiwal, Songwriter Łódź Festiwal, Festiwalu Spring Break oraz radiowej Czwórki i Afery, Obecnie Zespół przygotowuje nowe utwory i zbiera autorski materiał na longplay.

Więcej tutaj.

Folkowe Lato
6 lipca @ 18:30 – 21:30

Nadeszło lato, a wraz z nim czas na tańce w plenerze. To doskonała opcja oryginalnego spędzenia wolnego czasu z pożytkiem dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Szczegóły tutaj.

Silent na Wolności
6 lipca @ 22:00 – 7 lipca @ 03:00

Nie trzeba wiele tłumaczyć. Słuchawki, alkohol i zabawa. W centrum miasta. Dodatkowe informacje tutaj.

Abordaż! – letni cykl imprezowy na 15. piętrze!
6 lipca @ 22:30 – 7 lipca @ 05:00

Instytut meteorologii ostrzega: wysoka fala nadchodzi. Bałtyk zaleje Poznań wzburzonymi falami muzyki elektronicznej. W każdą sobotę wakacji rusza wyjątkowy rejs, aż po miejski horyzont. Wakacyjny kompas imprezowy wskaże Wam drogę do wyjątkowego rooftopu.

Szczegóły tutaj.

Moje piosenki nad Wartą
7 lipca @ 15:00 – 22:00

To już tradycja – co roku na początku lipca, Przystań przy starym korycie Warty w Poznaniu staje się miejscem spotkania sportu z muzyką. Na wodzie odbywają się regaty Rzeczny Match Racing, a w niedzielę – ze sceny – dobiega muzyka szantowa, morska, żeglarska.

Więcej tutaj.

Wędrujący Dom Tańca / Potańcówka nad rzeką
7 lipca @ 18:00 – 22:00

Dom Tańca Poznań, Centrum Warte Poznania i Brama Poznania zapraszają na (miniumum!) cztery godziny tańca do tradycyjnej muzyki rodem z ziemi kaliskiej, sieradzkiej, Dorzecza Prosny, Łowicza i zachodniej Kielecczyzny.

Gramy w szczególności pod nogę, ale też do posłuchu. Początkującym w polskich tańcach tradycyjnych zaserwujemy godzinne “Roztańczenie na trzy” z kapelami Przodki i Wolne Obroty.

Dom Tańca to spotkanie z surową, spontaniczną, wyrastającą z naturalnego rytmu życia muzyką wiejską. To radość z doświadczania tradycyjnych, zapomnianych często form zabawy przy dźwiękach skrzypiec, bębnów, dud, harmonii i innych tradycyjnych instrumentów. Dom Tańca to idea i przestrzeń, do której zapraszają muzycy i reprezentanci amatorskiego ruchu artystycznego zachwyceni pięknem kultury tradycyjnej.

Szczegóły tutaj.

Solo na Szelągu vol. 4: Lucas Laufen (Australia)
7 lipca @ 20:00 – 22:00

Lucas Laufen to brodacz z Antypodów śpiewający o smutku, izolacji, wolności i wspomnieniach. LL sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę i oddychamy, a otaczający nas świat zwalnia. Tęskne, falsetowe melodie łączą się u niego z lśniącą czystym dźwiękiem gitarą. Kilka lat temu postanowił odmienić swoje życie o 180 stopni – przeniósł się ze swojego spokojnego, nadmorskiego miasteczka w Australii do Berlina. Od wydania debiutanckiej EP „Goodbye” w 2016 roku zagrał ponad 80 koncertów po całej Europie, budując przy okazji grupę swoich oddanych fanów.

Więcej informacji tutaj.

I oczywiście przypominamy, że to nie wszystko co będzie się działo w ten weekend w Poznaniu. Więcej wydarzeń można znaleźć w naszym kalendarium.