Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend w Poznaniu? 15, 16 i 17 listopada 2019

Na Falach Kamil Bednarek Fot. Sławek Wąchała
Edyta Górniak, Dezerter, IRA, Kult, Dido, Kamil Bednarek i Julia Pietrucha. Wszyscy oni zagrają w Poznaniu w ten weekend.
Piątek 15 listopada 2019
Weekend ze Zdzisławem Beksińskim / Świat obrazów
15 listopada @ 16:00 – 17 listopada @ 16:00

W jesiennej aurze wybrzmi mocne i wizjonerskie malarstwo Zdzisława Beksińskiego. Weekend 15-17 listopada stanie się wyjątkową okazją do podziwiania dzieł tego niezwykłego malarza w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Cztery obrazy jego autorstwa: ,,Obraz XIII. Głowy” z 1968 roku, ,,Obraz XII. Akt” z 1969, ,,TS” z 1986 i ,,AO” z roku 1987 będzie można zobaczyć na ekspozycji stałej przez cały weekend w godzinach otwarcia Muzeum.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bieguny. Dialogi młodych: INNY
15 listopada @ 18:00 – 21:00

Problemem do rozważań w tej edycji był drugi człowiek, czyli jak u Emmanuela Levinasa INNY. Drugi człowiek, ale i obca osoba. Słowo zawiera bowiem w sobie więcej niż jedno znaczenie. INNY to nie ja, czyli ten drugi, ale INNY to również przybysz, odmieniec, obcy… W dzisiejszych czasach stajemy wobec dramatycznych reakcji na inność, sprawdzamy własną i cudzą tolerancję i otwarcie na INNEGO. Studenci UAP pracowali przez kilka miesięcy, rozważając treść oraz szukając kształtu dla swojej artystycznej wypowiedzi. Młodzi artyści wchodzili w dialog, którego śladem jest ta wystawa. Jest ona efektem wielu spotkań, dyskusji, pracy wspólnej i indywidualnej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Medytacje w muzeum: światłość
15 listopada @ 18:00 – 19:00

Obcowanie ze sztuką często służy wewnętrznemu wyciszeniu, w czym zbliżone jest do medytacji. Chcąc połączyć te dwie drogi poznawania wewnętrznego świata swoich myśli i uczuć, stworzyliśmy cykl „Medytacje w muzeum”. Każde ze spotkań krążyć będzie wokół wybranego dzieła z kolekcji MSU związanego z tematem rozwoju duchowego. Tym razem będzie to żyrandol wenecki, a hasłem przewodnim stanie się dla nas światłość. Po wysłuchaniu krótkiej historii przejdziemy do półgodzinnej medytacji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bieg Nocny 2019
15 listopada @ 19:00 – 16 listopada @ 09:00

Nic tak nie hartuje ducha jak zdrowa rywalizacja na świeżym listopadowym powietrzu! Zapraszamy wszystkich wyczekujących, ale też nowych zainteresowanych na tegoroczną edycję Biegu Nocnego o tematyce Legendy Warte Poznania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Teatr asz.teatr / W małym dworku / Spektakl charytatywny
15 listopada @ 19:00 – 20:15

„A taki miał być przyjemny nastrój po podwieczorku w małym, zacisznym, ukrytym w drzewach dworku” Spektakl w iście absurdalnym i witkacowskim klimacie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Koncert / Fertile Hump / + Burn This Song / Pan Gar / Poznań
15 listopada @ 19:30 – 22:00

Ich debiut muzyczny miał premierę na ekranach światowych kin, a koncertowy odbył się na tegorocznym festiwalu Enea Spring Break. Mowa o Burn This Song, zespole z Poznania, który swoim wykonaniem piosenki ‘Black Betty’ (legendy bluesa rozsławionej przez amerykańską grupę Ram Jam) zachwycił twórców amerykańskiej superprodukcji “The Choice”. Reżyser Ross Katz bez wahania wybrał wersję Burn This Song spośród dziesiątek innych nadesłanych przez mniej i bardziej znane amerykańskie grupy, bo walka o miejsce na hollywoodzkiej ścieżce dźwiękowej była zaciekła.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Edyta Górniak – Akustycznie – Poznań
15 listopada @ 20:00 – 21:30

Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka, szczególnie dla największych smakoszy twórczości Edyty.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dezerter + Janusz Reichel / 15.11 / Blue Note / Poznań
15 listopada @ 20:00 – 22:00

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

IRA The Best Of Poznań B17 club
15 listopada @ 20:00 – 23:00

Trzy dekady aktywności scenicznej, 11 albumów studyjnych, występy na największych polskich festiwalach rockowych, trasy koncertowe po USA i Kanadzie, supportowanie legendarnej grupy Aerosmith oraz niezliczona ilość najbardziej prestiżowych statuetek przemysłu muzycznego – to tylko krótkie podsumowanie muzycznej kariery formacji IRA, która od trzydziestu lat zajmuje czołowe miejsce na polskich listach przebojów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Doktor Sen | premiera w Rialto
15 listopada @ 20:45 – 23:15

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w „Lśnieniu”. Dorosły już Dan Torrence spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 16 listopada 2019
Targi HOBBY 2019 – Z Pasji Się Nie Wyrasta!
16 listopada @ 10:00 – 17 listopada @ 18:00

Już 16 i 17 listopada 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się wyjątkowe Targi HOBBY. Zarówno naszemu wydarzeniu jak i życiu przyświeca hasło „Z PASJI SIĘ NIE WYRASTA”!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Betlejem Poznańskie 2019 – Jarmark świąteczny
16 listopada @ 11:00 – 21:00

Już w sobotę oficjalnie wystartuje Betlejem Poznańskie. Jakie atrakcje w tym roku przygotowało miasto dla poznaniaków?

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Young Igi / Poznań / Skan Myśli Tour
16 listopada @ 17:30 – 22:30

Klub Tama oraz agencja Will Be Fine zapraszają na koncert Young Igiego promujący jego najnowszy album – SKAN MYŚLI.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Visual Concert – Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej – Poznań
16 listopada @ 18:00 – 20:00

Visual Concert: Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej z filmową projekcją najpiękniejszych miejsc świata to niezwykłe, multimedialno-muzyczne show, które na początku 2019 roku odwiedziło już kilka polskich miast, wypełniając po brzegi areny w Poznaniu, Gdyni i Wrocławiu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kult – Poznań
16 listopada @ 18:00 – 23:30

Zapraszamy na koncert Kultu w Poznaniu w ramach Pomarańczowej Trasy!

16.11.2019 – MTP, Hala nr 2, Poznań

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dido: 16.11.2019 Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center
16 listopada @ 18:30 – 22:00

Dido to jedna z najbardziej popularnych popowych wokalistek. Rozwój jej kariery przypadł na przełom XX i XXI wieku – wszystko za sprawą płyty „No Angel”, która była jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii (ponad 22 mln sprzedanych egzemplarzy na świecie!). Każde kolejne wydawnictwo okazało się podobnym sukcesem. Utwór „Here With Me” znalazł się w ścieżce dźwiękowej filmu „Love Actually” czy „Bridget Jones: W pogoni za rozumem”. Wydany w 2010 roku singiel „Everything to Lose” pojawił się w filmie „Seks w wielkim mieście 2”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Malik Montana w Poznaniu | B17
16 listopada @ 19:00 – 22:00

Malik Montana już jutro w Poznańskim klubie B17!!!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 17 listopada 2019
ARMIA + supporty – 17 XI U Bazyla, Poznań
17 listopada @ 18:00 – 22:00

Zespół ARMIA powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzys, Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Wielokrotnie porównywana do nazw takich jak Killing Joke czy New Model Army formacja szybko stworzyła własny styl, w którym ciężar hardcore punka balansują bajkowe, uduchowione teksty Budzyńskiego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To My – koncert u Pana Gara
17 listopada @ 18:00 – 20:00

“TO MY” to nowy zespół stworzony przez dwóch poznaniaków – Janusza i Roberta. Panowie grają muzykę autorską. Piszą teksty mówiące o życiu i miłości

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bednarek, 17.11.2019, B17 – Poznań
17 listopada @ 18:30 – 21:30

Bednarek zapowiada trasę koncertową “back to the past”! Już 17 listopada w Poznaniu formacja Kamila Bednarka rozpocznie cykl energetycznych koncertów, w trakcie których fani będą mogli usłyszeć korzenne reggae, a także utwory z najnowszego albumu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Julia Pietrucha – FOLK it! Tour / Poznań 17.11
17 listopada @ 19:00 – 22:00

Zapraszamy na najnowszą trasę koncertową Julii Pietruchy. Artystka ze zmienionym składem i na nowo zaaranżowanymi utworami odwiedzi jesienią polskie miasta.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Przypominamy też, że to tylko część wydarzeń, która odbędzie się w Poznaniu w nadchodzący weekend. Wszystkie można znaleźć tutaj.

mat. pras. / op. NA

 

Podziel się: