Betlejem Poznańskie 2019. Jakie będą atrakcje w tym roku?

Już w sobotę oficjalnie wystartuje Betlejem Poznańskie. Jakie atrakcje w tym roku przygotowało miasto dla poznaniaków?

Nie trzeba być specjalnie spostrzegawczym, żeby dostrzec szybko rosnące młyńskie koło, które, podobnie jak w poprzednich latach, ma być jedną z głównych atrakcji imprezy organizowanej w Poznaniu. Dodatkowo oczywiście odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy, świąteczna parada i kolejna edycja rzeźbienia w lodzie, która regularnie przyciąga tłumy poznaniaków.

Betlejem Poznańskie oficjalnie zainauguruje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Stanie się to już w najbliższą sobotę, 16 listopada o godz. 17 na placu Wolności. Po nim na scenie pojawi się chór Gospel Joy, który zadba o muzyczną otoczkę wydarzenia.

Na osoby nieprzepadające za muzyką i politykami będzie czekać sporo kulinarnych wrażeń. Na placu Wolności będziemy mogli skosztować potraw z Niemiec, Francji czy Włoch… Całość dopełnią najlepsze oraz najbardziej charakterystyczne polskie potrawy. Większość wystawców dopiero się pojawi, lub właśnie rozpoczyna rozkładać swoje stanowiska więc ciężko podać konkretne ceny. Udało się nam natomiast potwierdzić, że ceny alkoholu w tym roku mają nie wzrosnąć. 

Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje na Starym Rynku 30 listopada. Go również otworzy Jacek Jaśkowiak, tym razem uroczyście rozpalając choinkę. Na jarmarku oczywiście pojawią się własnoręcznie robione ozdoby choinkowe oraz znowu dużo jedzenia. Oprócz tego tematyczne imprezy dla dzieci, wspomniane już wyżej rzeźbienie w lodzie, a na koniec wspólne śpiewanie kolędy „Cicha Noc”. Jarmark ma potrwać do 22 grudnia.

W czasie trwania Betlejem Poznańskiego po ulicach Poznania będzie jeździć efektownie ozdobiony tramwaj.

mat. pras. / op. SS

Podziel się:

Ostatnio dodane: