targi Hobby fot. UMP

Poznań: Raj dla hobbystów – czyli zaczynają się targi Hobby

Zabawki, gry planszowe i strefa klocków Lego – takie atrakcje przygotowano dla pasjonatów różnorodnego spędzania czasu wolnego 16 i 17 listopada. Zgodnie z hasłem tegorocznej imprezy “Z pasji się nie wyrasta” adresowana jest ona do wszystkich grup wiekowych.

Całe wydarzenie zostało podzielone na kilka stref tematycznych. W strefie gier odbędzie się Festiwal Gier Planszowych GRAnat oraz Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich. W strefie kultury i sztuki zaplanowano szereg wykładów oraz warsztatów, m. in. “Zostań Vlogerem”.

Fani modelarstwa będą mogli również skorzystać z oddzielnej strefy, gdzie zapowiedziano prezentację modeli pojazdów w skali 1:43. Dla kibiców oraz zwolenników piłki nożnej wyznaczona została również strefa sportowa – tam będzie można porozmawiać z opiekunami Lech Poznań Football Academy oraz Poznańskiego Centrum Akrobatyki.

Największym zainteresowaniem w poprzednich edycjach cieszyła się jednak, powiększająca się z roku na rok, strefa Lego. Na zbudowanie tej strefy poświęcono 1000 metrów kwadratowych powierzchni hali. W tym roku podziwiać będzie można m.in. Poznań w Miniaturze stworzony przez Mateusza Wawrowskiego (znanego też jako Mateusz Buduje). Zaprezentuje on również zbudowane z klocków Lego modele poznańskich tramwajów, w tym najnowszy Moderus Gamma.

Jest to już 15 edycja HOBBY, które od 2004 roku przyciąga do Poznania pasjonatów wielu dziedzin. Misją Targów HOBBY jest edukacja, poprzez prezentację różnych pasji w atrakcyjny sposób, ale również zachęcenie do aktywności i spędzania czasu wolnego w trybie offline – bez urządzeń mobilnych jak smartfon, konsola czy ekran komputera.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich – w sobotę i niedzielę od godziny 10:00.

Bilety na to wydarzenie można zakupić na stronie internetowej Targów Hobby w cenie 17 złotych.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze