nafalach mrozu s. wąchała

Weekend w Poznaniu. Co robić w weekend w Poznaniu? 12, 13 i 14 lipca

Wildeckie Lato Kulturalne, koncert z cyklu #NaFalach, Męskie Granie. W ten weekend w Poznaniu tradycyjnie dużo będzie się działo. Sprawdź gdzie warto się wybrać!
Wildeckie Lato Kulturalne 2019 vol.1
12 lipca @ 17:00 – 22:00

Rada Osiedla Wilda zaprasza na pierwsze z cyklu wydarzeń na Placu Marii Skłodowskiej-Curie, czyli na skwerze przy fontannie przy Rynku Wildeckim.

17:00 – 18:30 Old Men Jazz Quartet oraz grupa taneczna Retro Dance Studio: uczą swingowych tańców i zarażają pozytywną energią,

19:00 – 20:00 Zespół SARAKINA: polsko-bułgarsko-czeska formacja wykonująca etno-jazzową muzykę bałkańską. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej,

20:30 – 22:00 Kapela Hałasów: rodzinna grupa artystów zajmujących się od lat badaniem najciekawszych i najbardziej archaicznych form tańca, muzyki i rzemiosła. Jacek Hałas tańczy, gra na lirze korbowej, akordeonie klawiszowym, flecie pasterskim i śpiewa. Alicja Hałas gra na bębnie i gordonie, a także tańczy.

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Śladami PeWuKi – spacer architektoniczny
12 lipca @ 17:30 – 20:00

W 2019 roku mija 90 lat od otwarcia Powszechnej Wystawy Krajowej. To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie wystawiennicze pokazywało zryw i dynamikę odrodzonego polskiego państwa, miało silny rys modernizacyjny i mocno wpłynęło na kształt oraz historię Poznania.

By uczcić to historyczne wydarzenie Centrum Otwarte oraz SARP Poznań przy współpracy i wsparciu Międzynarodowe Targi Poznańskie stworzyły mapę prezentującą dwie trasy spacerowe. Pierwsza przybliża zachowane do dziś budynki służące PeWuCe. Druga – to wybór śródmiejskich realizacji poznańskich architektów, którzy tworzyli wystawę. Obie przygotowane tak, by ułatwić spacer śladami słynnej ekspozycji.

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Zamkowe lato filmowe
12 lipca @ 18:30 – 20:40

W wakacje zapraszamy Was na powtórki filmów, które najchętniej oglądaliście w minionym sezonie. Zdobywcy nagród i filmy mniej głośne, polskie i zagraniczne. Zamkowe lato filmowe to idealna okazja, żeby nadrobić zaległości albo przypomnieć sobie ulubione tytuły.

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Happysad #NaFalach
12 lipca @ 20:00 – 23:00

To już druga edycja cyklu koncertów #NaFalach, które stanowią kontynuację Maltańskiej Sceny Muzycznej! Dziesięć koncertów, dwa jeziora, całe lato pełne muzyki.

Więcej informacji tutaj (kliknij).

A cały harmonogram koncertów w ramach cyklu można znaleźć tutaj.

Prezentacja drużyny Lecha Poznań
13 lipca @ 13:00 – 15:00

Prezentacja drużyny Lecha Poznań przed rozpoczynającym się sezonem 2019/20. Będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć nowe stroje meczowe Kolejorza! Dodatkowo możliwość spotkania z piłkarzami i sztabem, autografy, zdjęcia, atrakcje piłkarskie i nie tylko!

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Męskie Granie 2019 | Poznań
13 lipca @ 17:00 – 14 lipca @ 00:00

Męskie Granie to wyjątkowy projekt na kulturalnej mapie Polski, który nieustannie zaskakuje przełamywaniem konwencji i łączeniem stylów. Jednak takiej edycji jeszcze nie było, bo w tym roku trasa obchodzi swoją 10 rocznicę! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was naprawdę wyjątkowe niespodzianki. W Poznaniu na pewno nie zabraknie też tego, z czego od lat słynie Męskie Granie: najlepszych polskich artystów, nowych brzmień, nieoczywistych kolaboracji i niezapomnianych wrażeń.

Więcej informacji tutaj (kliknij).

PIANA PARTY / Lista do 23:00 Free / Wrocławska 2
13 lipca @ 22:00 – 14 lipca @ 05:00

Szalona impreza w pianie w samym centrum Poznania!

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Abordaż! – letni cykl imprezowy na 15. piętrze!
13 lipca @ 22:30 – 14 lipca @ 05:00

Instytut meteorologii ostrzega: wysoka fala nadchodzi. Bałtyk zaleje Poznań wzburzonymi falami muzyki elektronicznej. W każdą sobotę wakacji rusza wyjątkowy rejs, aż po miejski horyzont. Wakacyjny kompas imprezowy wskaże Wam drogę do wyjątkowego rooftopu.

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Nadwarciański wschód słońca – rejs/fotografia z łodzi
14 lipca @ 02:45 – 06:30

Rzeki od zawsze przyciągały miłośników pięknych widoków, jednak niewiele z nich może równać się z tym, który rozpościera się podczas wschodu słońca. Korzystając z łodzi naszej wypożyczalni możecie zobaczyć i sfotografować zarówno nadwarciański przedświt, jak i piękne, wschodzące słońce, a wszystko to pod doświadczonym okiem fotografa Sławka Wąchały.

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Koncert Sołacki
14 lipca @ 18:00 – 21:00

“Bez kochania trudno” – tak zatytułowany jest koncert, który odbędzie się w ramach tegorocznych “koncertów sołackich”. To zbiór przepięknych staropolskich pieśni zebranych przez Oskara Kolberga, które ubrał w Goodstaffowe brzmienie nasz zespołowy, pianista Jacek Skowroński. Odnajdujemy w nich nasze staropolskie, nawet słowiańskie korzenie, rytm i pulsowanie świata natury. Jej zapachy, smaki, kolory, nastroje… Park Sołacki i jego piękno podkreślą tę niezwykłą, pełną mocy i dobra energię.

Więcej informacji tutaj (kliknij).

Tradycyjnie też przypominamy, że wszystkie wydarzenia, które odbędą się w nadchodzący weekend można znaleźć w naszym kalendarium.

mat. pras. / op. AS

Dodaj komentarz

avatar