Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem

W Poznaniu odbędzie się Łańcuch Światła. Możliwe utrudnienia!

W stolicy Wielkopolski odbędzie się kolejny Łańcuch Światła. Tym razem protestujący będą chcieli dymisji Zbigniewa Ziobry, który jest ministrem sprawiedliwości w rządzie PiSu.

Całość jest konsekwencją historii ze zorganizowanym hejtem, który był wymierzony w sędziów. W jej wyniku do dymisji podał się Łukasz Piebiak, zastępca Ziobry. Sam minister sprawiedliwości pozostał na swoim stanowisku.

Część Polaków uważa, że nie słusznie i dzisiaj zamierza w tej sprawie protestować. Istotnym faktem jest, że Ziobro jest jednocześnie prokuratorem generalnym. Oprócz jego dymisji, protestujący chcieliby też rozdzielenia obu tych funkcji w przyszłości.

Dodatkowo protestujący oczekują “pilnego, niezależnego śledztwa, które wyjaśni ataki na sędziów, płynące z ministerstwa sprawiedliwości”.

Wydarzenie zostało zorganizowane na facebooku. Na chwilę obecną swój udział zadeklarowało prawie tysiąc osób. Kolejne trzy tysiące są zainteresowane wydarzeniem. Ze względu na dużą nieprzewidywalność realnej frekwencji na proteście warto się przygotować na ewentualne utrudnienia w okolicach placu Wolności w godzinach wieczornych (start protestu zaplanowano na godz. 20, ma potrwać około godziny).

0 0 votes
Oceń artykuł
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze