Tusk popiera Małgorzatę Kidawę-Błońską. Na jakie poparcie może liczyć Jaśkowiak?

Donald Tusk fot. Karolina Adamska
Donald Tusk jest kolejnym politykiem, któremu bliższa jest kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Czy Jacek Jaśkowiak ma szansę wygrać?

Tusk, były premier Polski oraz obecnie Europejskiej Partii Ludowej, był wczoraj gościem TVN24, gdzie był pytany m.in. o prawybory w Platformie Obywatelskiej. Przypomnijmy – o wygraną będą walczyć Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, który swoją kandydaturę zgłosił w ostatniej chwili. Zwycięzca rywalizacji będzie walczył wiosną w wyborach prezydenckich m.in. z Andrzejem Dudą.

Faworytem starcia od początku jest Kidawa-Błońska, która konsekwentnie zyskuje poparcie kolejnych polityków Platformy Obywatelskiej, którzy 14 grudnia zadecydują o tym kto będzie ich reprezentował. Na korzyść byłej marszałek przemawiają również sondaże, które pokazują, że jest ona zdecydowanie bardziej rozpoznawalna, zarówno wśród wszystkich Polaków, jak i wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej.

Jacek Jaśkowiak czy Małgorzata Kidawa-Błońska? Jest nowy sondaż!

Wczoraj w TVN24 Donald Tusk, były premier Polski oraz były lider Platformy Obywatelskiej, przyznał, że i jemu jest bliższa kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. – Tutaj w jakimś sensie pierwszeństwo będzie miała kobieta, bo obiecałem Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, że będę ją wspierał z całego serca zanim pojawiła się kandydatura prezydenta Jaśkowiaka – powiedział Tusk dodając, że z satysfakcją przyjmie też inny werdykt, ponieważ znajduje powody, żeby popierać prezydenta Poznania.

Jest to jednak kolejny polityk, który publicznie poparł Małgorzatę Kidawę-Błońską. Co w tej sytuacji przemawia za Jaśkowiakiem? Przede wszystkim… historia, do której zresztą sam prezydent lubi czasami wracać. Walcząc o urząd prezydenta Poznania, Jaśkowiakowi też nikt nie dawał specjalnych szans, a mimo to udało mu się wygrać. Czy tym razem będzie podobnie i wiosną to Jacek Jaśkowiak zmierzy się z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich?

Powiązane:

Jacek Jaśkowiak: “Władza upartyjnia państwo, łamie Konstytucję”

Źródło: TVN24, dziennik.pl

Podziel się:

Ostatnio dodane: