Jacek Jaśkowiak trenuje boks fot. UMP

Jacek Jaśkowiak: “Władza upartyjnia państwo, łamie Konstytucję”

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, napisał list do działaczy Platformy Obywatelskiej, w którym przekonuje, że to on ma największe szanse na pokonanie Andrzeja Dudy.

Jacek Jaśkowiak, który obecnie w prawyborach Platformy Obywatelskiej walczy z Małgorzatą Kidawą-Błońską o partyjną nominację, wysłał list do członków swojego ugrupowania. Prezydent Poznania atakuje w nim obecną władzę oraz przekonuje, że jest osobą która ma największe szanse na pokonanie Andrzeja Dudy, obecnie urzędującego prezydenta. Jako swoje sukcesy w liście Jaśkowiak wymienia m.in. politykę senioralną oraz… najsprawniejszą komunikacją miejską.

– Kandyduję, bo te wybory są dla Polski kluczowe. Mogą ostatecznie zakończyć zły czas, gdy władza upartyjnia państwo, łamie Konstytucję, brakiem gospodarności niszczy perspektywy przyszłych pokoleń, nie dba o ochronę zdrowia, środowisko i pozycję Polski w Europie – pisze w liście Jaśkowiak.

I dodaje: – Wybory z prezydentem niesamodzielnym wygra kandydat niezależny i energiczny. Jeśli na 60. Rocznicy Poznańskiego Czerwca poradziłem sobie z próbami ingerencji Antoniego Macierewicza, to poradzę sobie z Andrzejem Dudą.

Polityk PO przekonuje też, że w tych wyborach trzeba będzie walczyć, a on jako były bokser, ma być na to przygotowany. – Proszę o poparcie. Obiecuję determinację, profesjonalizm i ciężką wspólną pracę – zakończył Jaśkowiak.