Trwają rozmowy w sprawie dworca poznańskiego PKP. A co z decyzjami?

dworzec PKP fot. L. Łada

Na początku sierpnia prezydent Jacek Jaśkowiak podał informację o trwających rozmowach na temat wyburzenia starego dworca PKP. Wiceminister Andrzej Bittel przyznał, że rozmowy trwają, ale żadna ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

Przypomnijmy: zgodnie z informacją podaną przez prezydenta Jaśkowiaka budynek starego dworca miałby zostać wyburzony, a zamiast niego powstałyby nowe tory – ich budowa jest konieczna, bo przepustowość obecnej stacji Poznań Główny jest niewystarczająca. Prezydent powiedział również, że trwają rozmowy między miastem a PKP na temat przekazania przez miasto na potrzeby tej inwestycji placu Dworcowego i ulicy Dworcowej, a Miejska Pracownia Urbanistyczna wspólnie z PKP pracuje nad koncepcją nowego wyglądu tej części stacji kolejowej.

Andrzej Bittel, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, powiedział Radiu Poznań, że takie rozmowy rzeczywiście się toczą, a ich głównym celem jest ustalenie, jak poprawić efektywność dworca i zwiększyć komfort pasażerów. Nie ma wątpliwości, ze to wymaga kompleksowej przebudowy samej stacji, jak i jej otoczenia. A ponieważ Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu zmienił decyzję dotyczącą budynku dworca, to można teraz rozważyć też inne koncepcje zagospodarowania tego terenu, które będą bardziej przyjazne pasażerom.

Jednak, jak podkreślił wiceminister, choć rozmowy trwają, to żadna ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, także w kwestii ewentualnego wyburzenia starego dworca.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: