Szykuje się rekordowy transfer Lecha Poznań? Piłkarz ma kosztować aż 4 miliony euro

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Alfonso Sousa jest 22-letnim ofensywnym pomocnikiem z Portugalii. Według mediów interesują się nim Lech Poznań i Raków Częstochowa. Sousa ma być wyceniany aż na 4 miliony euro!

Lech Poznań na kolejkę przed końcem sezonu został mistrzem Polski. Wyprzedził Raków Częstochowa, z którym teraz ma konkurować o utalentowanego pomocnika z Portugalii. Faktem jest, że oba zespoły potrzebują wzmocnień przed kolejnym sezonem i eliminacjami do europejskich pucharów.

„Kolejorz” latem zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Po zakończeniu obecnego sezonu (ostatni mecz w sobotę) drużynę Macieja Skorży może opuścić wielu piłkarzy. Z całą pewnością z klubem pożegna się Jakub Kamiński (sprzedany w zimowym okienku transferowym). Prawdopodobnie również Dawid Kownacki i Tomasz Kędziora, którzy byli do Lecha tylko wypożyczeni. Odejść z klubu mogą też m.in. Tiba i Satka. Jedynym wzmocnieniom poznaniaków na chwilę obecną jest powrót z wypożyczenia Sykory, który ma za sobą bardzo udany sezon w Czechach.

Alfonso Sousa występuje w Belenenses (spadli z ligi). Według informacji „O Jogo” klub ma żądać za swojego piłkarza aż 4 milionów euro! „Kolejorz” sprzedawał piłkarzy za większe kwoty. Zakupów za podobne sumy jednak nie robił.

Źródło: Sportowe Fakty / Weszlo / O Jogo