Lech Poznań. Kamiński latem odejdzie z Lecha! „Kolejorz” zarobi duże pieniądze

Jakub Kamiński fot. P. Szyszka, Lech Poznań

Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań, Jakub Kamiński, od lata będzie występował w lidze niemieckiej. Piłkarz zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w VfL Wolfsburg.

O transferze poinformował już nowy klub Kamińskiego. Do zespołu „Wilków” pomocnik Lecha dołączy po zakończeniu obecnego sezonu polskiej ligi. Jego kontrakt ma obowiązywać do 2027 roku.

– W poprzednich okienkach konsekwentnie odrzucaliśmy bardzo atrakcyjne finansowo oferty, jakie pojawiały się w przypadku Kuby. Jednocześnie mieliśmy nieformalną umowę, że nasz utalentowany gracz będzie mógł w następnym roku odejść do innego klubu. VfL było od początku zdeterminowane, już latem składało konkretne propozycje. Teraz doszliśmy do porozumienia, choć z tym zastrzeżeniem, że umowa będzie obowiązywać od 1 lipca 2022. Zatrzymujemy Kubę jeszcze na pół roku i cieszymy się z tego rozwiązania – skomentował transfer na stronie klubowej Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

Sam transfer skomentował też Kamiński, który podkreślił, że cieszy się z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w niemieckiej lidze. 19-latek dodał też, że z Lecha chce odejść jako mistrz Polski.

Nieoficjalnie – za kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski, „Kolejorz” dostanie około 10 milionów euro, co oczywiście jest kwotą bardzo dużą z perspektywy poznańskiego klubu.

Źródło: oficjalna strona Lecha / fot. archiwum (Lech Poznań)