pościg za BMW fot. policja

Szamotuły: Pościg za kierowcą BMW. Zobaczcie film!

200 km na godzinę jechał kierowca BMW, którego po szalonym pościgu zatrzymali szamotulscy policjanci na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Pięciu funkcjonariuszy zostało rannych, a kierowca trafił na trzy miesiące do aresztu.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce 4 września, po godzinie 21.00. Funkcjonariusze szamotulskiej drogówki zauważyli samochód marki BMW , który na drodze pomiędzy Piotrowem, a Wronkami poruszał się z prędkością około 170 km/h. Policjanci dali więc kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zignorował jednak polecenia funkcjonariuszy i przyspieszył.

Po kilku kilometrach pościgu, policjantom udało się wyprzedzić BMW i zmusić go do zatrzymania. Ale gdy z radiowozu wysiadł policjant, kierowca BMW ponownie ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze kontynuowali więc pościg, który zmieniał kierunki w momentach, kiedy policjanci zajeżdżali kierującemu drogę udaremniając dalszą jazdę w tym samym kierunku. Podczas pościgu, kierujący BMW wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość, łamał szereg przepisów, czym i mógł stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Próbował też zajeżdżać drogę policjantom, aby nie mogli go wyprzedzić. Osiągał nawet prędkość ponad 200 km/h!

W miejscowości Nadolnik do pościgu przyłączył się oznakowany radiowóz z policjantami z Wronek. Po pewnym czasie, pościg przeniósł się na teren powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Tam też, po kilkudziesięciu minutach od początku pościgu, uciekinier nie zawahał się i uderzył w dwa radiowozy, które próbowały zablokować mu drogę ucieczki. czterej funkcjonariusze znajdujący się w nich zostali ranni, jeden musiał trafić do szpitala.

Kierujący zaczął wówczas wracać w kierunku gminy Wronki, a następnie w kierunku gminy Obrzycko. W Piotrowie, kierujący BMW ominął kolejną policyjną blokadę wjeżdżając na pobocze, po czym wjechał na rondo „pod prąd”. Na drodze prowadzącej w kierunku powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, policjanci szamotulskiej drogówki zajechali mu ponownie drogę, przez co kierujący próbował zawrócić i musiał zwolnić. W trakcie zablokowania mu drogi przez jeden radiowóz, szamotulski dzielnicowy, który kierował drugim radiowozem użył pojazdu jako środka przymusu bezpośredniego i zepchnął uciekiniera z drogi, dzięki czemu udało się udaremnić mężczyźnie ucieczkę i niebezpieczny kierowca został wyeliminowany z drogi. Jednemu z policjantów biorących udział w zatrzymaniu także trzeba było udzielić pomocy medycznej.

Okazało się, iż samochodem poruszali się dwaj mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku 28 i 24 lat. W trakcie zatrzymania pasażer naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani. Żaden z nich nie znajduje się pod wpływem alkoholu, ale 28-latek miał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W miniony weekend pasażer samochodu usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Przyznał się do zarzucanego czynu.

Kierowca usłyszał prokuratorskie zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zniszczenia mienia z uwagą, iż zachowanie nosi znamiona czynu o charakterze chuligańskim oraz niestosowania się do zakazu wydanego przez sąd.

Dzisiaj, na wniosek prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 28-latka. Śledztwo w tej sprawie jest w toku. Mężczyźnie grozić może wiele lat więzienia.

KPP Szamotuły, el

POŚCIG ZAKOŃCZONY SKUTECZNYM ZATRZYMANIEM

Ulica, to nie miejsce na próbowanie swoich sił w ucieczce przed Policją…. Może się o tym przekonać 28-latek, który w miniony piątek próbował uniknąć konsekwencji prawnych za swoje zachowanie. W trakcie ucieczki naruszał umyślnie szereg przepisów i zasad bezpieczeństwa, czym w konsekwencji mógł się przyczynić do sprowadzenia bezpśredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym !! W trakcie pościgu wjechał w radiowóz blokujący wjazd na skrzyżowanie i uderzył w drugi, który jechał za nim, w wyniku czego czterem policjantom udzielona została pomoc medyczna, a jeden z nich do dzisiaj był hospitalizowany. Nasi policjanci nie odpuszczali i pościg zakończył się wyeliminowaniem z drogi niebezpiecznego kierowcy, gdy policjanci użyli jednego z radiowozów jako środka przymusu bezpośredniego i zepchnęli go z drogi. Jednemu z policjantów biorących udział w zatrzymaniu również została udzielona pomoc medyczna.Dzisiaj, na wniosek prokuratora sąd zadecydował, że 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.Więcej informacji na naszej stronie internetowej:https://tiny.pl/7j9np

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach Poniedziałek, 7 września 2020

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze