radiowóz fot. policja

Szamotuły: Nocny pościg za kierowcą BMW

Cztery radiowozy ścigały po drogach powiatu szamotulskiego kierowcę BMW, który najpierw przekroczył dozwoloną prędkość – a później nie zatrzymał się do kontroli na wezwanie funkcjonariuszy drogówki.

Zdarzenie miało miejsce 4 września po godzinie 21.00 na trasie Wronki – Piotrowo. Jak informuje portal e-szamotuly.pl, policjanci patrolujący tę drogę zauważyli nadjeżdżające z nadmierną prędkością BMW, więc dali kierowcy sygnał, by się zatrzymał do kontroli. Kierowca jednak zamiast się zatrzymać – jeszcze dodał gazu i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami.

Nie miał jednak szans na ucieczkę. Ścigały go cztery radiowozy, a siedem kolejnych samochodów z powiatu szamotulskiego i dwa z czarnkowsko-trzcianeckiego dodatkowo były w pogotowiu. Ostatecznie samochód udało się zatrzymać po pościgu przez całą gminę Obrzycko i gminę Wronki na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Przy próbie zatrzymania czterech funkcjonariuszy odniosło obrażenia, przy czym jeden na tyle poważne, że trzeba go było przetransportować do szpitala.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Ktoś
Ktoś

Z tego artykułu nic nie wynika! Wystarczyły sam tytuł.
Uważam to za zaśmiecanie internetu!