Robert Biedroń i Sylwia Spurek

Sylwia Spurek chce specjalnego traktowania osób LGBT+

Europosłanka z Wielkopolski, Sylwia Spurek skomentowała Marsz Równości w Białymstoku. Działaczka Wiosny chciałaby ponadpartyjnej zgoda na wpisanie do kodeksu karnego przestępstw z nienawiści wobec LGBT.

Spurek swoimi przemyśleniami podzieliła się na twitterze. Jej wpis to reakcja na pierwszy Marsz Równości, który przeszedł w zeszły weekend ulicami Białegostoku. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem… narodowców i kibiców, którzy za pomocą m.in. kostki brukowej skutecznie zaznaczyli swoją obecność.

W związku z wydarzeniami do których doszło w Białymstoku, w kilku miastach organizowane są manifestacje potępiające przemoc i solidaryzujące się ze środowiskami LGBT (jedna z nich odbędzie się m.in. w Poznaniu). Teraz o komentarz do weekendowych wydarzeń pokusiła się również Sylwia Spurek, europosłanka Wiosny z Wielkopolski.

– Białystok to nie incydent, to niestety norma. Czas na koalicję w konkretnej sprawie. Na początek ponadpartyjna zgoda na wpisanie do kk (kodeksu karnego – red.) przestępstw z nienawiści wobec LGBTI. Zróbmy to! – napisała Spurek.

Do samego wpisu dodała hashtag “czasnarówność”, który w kontekście uprzywilejowania tylko jednej z grup brzmi dość kuriozalnie, na co też zwrócili uwagę internauci wskazując m.in., że może jednak rozsądniej byłoby walczyć z wszystkimi atakami przemocy, a nie tylko tymi skierowanymi pod adresem osób LGBT. Inni natomiast podkreślali, że odpowiednie przepisy w kk już się znajdują, a problemem jest jedynie ich skuteczne egzekwowanie.

11
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
tsu
Gość
tsu

skoro specjalne traktowanie należy się katolikom, to precedens został uczyniony w tej kwestii już dawno. Artykuł napisany tendencyjnie. Macie apetyt na jakąs dotację od pisdzielców?

Krzysztof Kubasik
Gość
Krzysztof Kubasik

Bzdura. Wszyscy są równi wobec prawa.

Zbigniew Paszyn
Gość
Zbigniew Paszyn

“sprawdzić czy nie ksiądz” 😉

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

Gdzie tak jest? W alernatywnej rzeczywistosci?

Sebastian Radecki
Gość
Sebastian Radecki

Chyba jakiś ponury żart

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Oczywiście

Marek Poltorak
Gość
Marek Poltorak

No przecież zostali specjalnie potraktowani, więc o co chodzi? Tyle policji za nasze podatki to nikt nie dostaje 😀

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

A potem karta plus cyki i produkcja teczowych dzieci

Natalyah Terreni
Gość
Natalyah Terreni

Na łeb upadła

jan
Gość
jan

Spojrzałem na zdjęcie i przypomniałem sobie, że lgbt to wyłącznie ludzie wykształceni, inteligentni, bogaci i dobrze zarabiający, etc., etc. Może redakcja pomyliła zdjęcia?

Gro7
Gość
Gro7

Skoro obstajesz za karaniem za nienawiść do lgbt to może odwróćmy to wszyscy mamy kłaść przed nimi czerwone dywany ale to oni niosą nienawiść do wszystkich którzy ich nie popierają nie prześladuję ich ale oni profanują to w co wierzę nie kieruję się nienawiścią do lgbt ale oni tak do wiary katolickiej wszyscy wiemy jak jest na marszach szacunek i wyrozumiałość poszanowanie dla lgbt tak ale w drugą stronę to już nie?