poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Straż graniczna o akcji posła Sterczewskiego: “Brak słów”

“Utrudnia nam działania i niepotrzebnie eskaluje emocje” – powiedziała ppor. Anna Michalska, rzeczniczka prasowa straży granicznej o akcji posła Franciszka Sterczewskiego, który usiłował przerzucić torbę z lekami i jedzeniem uchodźcom koczującym na granicy.

Jak informuje portal wpolityce.pl, rzeczniczka, komentując akcję posła, która miała miejsce 24 sierpnia w Usnarzu, przypomniała, jakie zadanie ma straż graniczna: strzec nienaruszalności polskich granic. A takie działania jak akcja posła Sterczewskiego utrudniają jej to, zwłaszcza w czasie, gdy presja migracyjna jest wyjątkowo silna, choćby dlatego, że z ich powodu dochodzi do niepotrzebnej eskalacji emocji.

Rzeczniczka zwróciła uwagę, że służba strażników w tym czasie jest również wyjątkowo trudna i wyczerpująca, bo intensywnie pracują kosztem prywatnego czasu, który mogliby spędzić ze swoimi rodzinami. Dodatkowe negatywne emocje nie pomagają im w tej i tak trudnej sytuacji.

Anna Michalska podkreśliła też, że strażnicy niezależnie od opcji politycznej od 20 lat strzegą nienaruszalności granicy Polski i granicy UE. Wielokrotnie byli za profesjonalizm chwaleni na arenie międzynarodowej, a teraz posądza się ich, że łamią prawo, choć działają zgodnie z jego przepisami.

Strona głównaWiadomości z PolskiStraż graniczna o akcji posła Sterczewskiego: "Brak słów"