Startują trzy kolejne jarmarki świąteczne w Poznaniu!

Betlejem Poznańskie 2021 fot. Sławek Wąchała

Dwie odsłony Betlejem Poznańskiego, na Rynku Łazarskim i placu Kolegiackim, oraz Rynek Rozmaitości Jeżyckich na rynku Jeżyckim. To kolejne jarmarki, które zostaną otwarte 3 grudnia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 3 grudnia ruszają dwie ostatnie lokalizacje Betlejem Poznańskiego: na placu Kolegiackim i Rynku Łazarskim. Przypomnijmy, że już działają dwa jarmarki: na MTP i placu Wolności.

„Pierwsze atrakcje na pl. Kolegiackim zaplanowano już na godz. 16.00” – informuje Urząd Miasta Poznania. – „Wtedy przed publicznością wystąpi zespół Golden Collective. O godz. 16.30 świąteczne lampki na 13-metrowej miejskiej choince zapali Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Później uczestnicy jarmarku będą mogli posłuchać ukraińskiej grupy Eat Me Crew. W wydarzeniu wezmą też udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 75, którzy wykonają program artystyczny. O godz. 17.00 poznaniaków i turystów – szczególnie najmłodszych – w świąteczny nastrój wprowadzi spektakl Teatru Fuzja „Takich Świąt jeszcze nie było”. Dzień później, 4 grudnia o godz. 12.00, będzie można wziąć udział w nietypowym wykonaniu „Cichej nocy” – klasyczna kolęda „zabrzmi” w polskim języku migowym”.

Z kolei na Rynku Łazarskim już od godziny 12.00 najmłodsi poznaniacy mogli obejrzeć spektakl lalkowy „Klaudek i Klaudynka – zabawy zimowe” w wykonaniu Teatru Dzieci Miłość, a o 13.00 rozpoczął się pokaz rzeźbienia w lodzie. Od godziny 14.00 można posłuchać koncertu zespołu Golden Collective, przywitać Św. Mikołaja, który przyjedzie na motorze oraz spróbować słodkiego poczęstunku z okazji 1. urodzin Rynku Łazarskiego.

W niedzielę na Rynku Łazarskim zostanie przedstawiony spektakl „Sasza i Bałwan” przygotowany przez Teatr Fuzja (godz. 12.00), a o 13.30 wystąpią artyści Teatru Muzycznego. Będą się także odbywać Targi Sztuk Pięknych, czyli cykliczne wydarzenie umożliwiające obcowanie ze sztuką oraz rzemiosłem (godz. 12.00-17.00), będzie działać także strefa warsztatowa, gdzie można wykonać świąteczne kartki i ozdoby, a także napisać list do Św. Mikołaja.

Zarówno na placu Kolegiackim, jak i na Rynku Łazarskim na gości czekają także domki handlowe z rękodziełem: biżuterią, ceramiką, artystycznymi ozdobami, świecami, a także świątecznymi przysmakami i grzanym winem.

Z kolei Jarmark Rozmaitości Jeżyckich potrwa tylko jeden dzień – 3 grudnia – warto więc znaleźć chwilę czasu, by między godziną 16.00 a 22.00 zajrzeć na rynek Jeżycki. Będą świąteczne prezenty, mnóstwo przysmaków nie tylko z Polski, będzie także ceramika, ozdoby świąteczne, rękodzieło, zabawki i oczywiście grzane wino.

Przypomnijmy, że jarmark świąteczny na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim potrwa do 18 grudnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich do 23 grudnia, a na placu Wolności najdłużej, bo do 27 grudnia. Na wszystkie jarmarki Betlejem Poznańskiego można dotrzeć specjalną świąteczna bimbą.

Podziel się:

Ostatnio dodane: