Sejm RP fot. Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki

Sejm odrzucił weto Senatu w sprawie wyborów korespondencyjnych

A to oznacza, że jednak weźmiemy udział w wyborach prezydenckich dzięki listonoszom, Poczcie Polskiej i Jackowi Sasinowi. Nie wiadomo jeszcze kiedy, ale z pewnością nie 10 maja, chociaż nikt tego wprost nie powiedział.

W głosowaniu wzięło udział 460 posłów: 236 było za, 213 przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Wyniki głosowania zostały skwitowane bardzo emocjonalnie: po ich podaniu na sali było słychać brawa ze strony koalicji rządzącej i buczenie ze strony opozycji.

Wynik głosowania skomentował na Twitterze poseł Michał Wypij z PiS.
“Zjednoczona Prawica po raz kolejny zdała egzamin z dojrzałości politycznej. Opozycja po raz kolejny nie. Czas dorosnąć. Jeszcze raz gratuluję kompromisu Jarosławowi Gowinowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Daliśmy radę. Wygrała Polska!”

Na wpis posła natychmiast zareagował Borys Budka z KO.
“Nie zdaliście egzaminu. Nie zdaliście egzaminu z przyzwoitości. To jest upadek, z którego się nie podniesiecie” – napisał.

Podczas wcześniej konferencji prasowej Jarosław Gowin poinformował, że obie partie przygotowały dla Polaków rozwiązanie, które umożliwi im wzięcie w demokratycznych wyborach – jak informowaliśmy. Szef Porozumienia podkreślił, że szczególny nacisk będzie położony na przywrócenie roli Państwowej Komisji Wyborczej.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze