Scena nad Rusałką, Duetomania i stand up. Na co warto się wybrać 12-15 czerwca w Poznaniu?

fot. sławek wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Trwa cały czas III festiwal Duetomania, Scena nad Rusałką zaprasza na kolejny koncert – tym razem zespołów Franek Warzywa & Młody B oraz Ikarvs, pełną parą pracują poznańskie teatry – nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo ciekawie!

Poniedziałek, 12 czerwca

My baby, czyli rodzinny biznes
Kino Teatr Apollo ul. Ratajczaka 18, Poznań
12 czerwca @ 17:00, 19:30

Adam i Zosia są szczęśliwym małżeństwem przed czterdziestką, które wspólnie postanowiło nie mieć dzieci. Jednak potomstwo może być jedynym sposobem, aby Adam przejął od swojej matki rodzinny biznes. A zegar biologiczny tyka…
Szczegóły tutaj

Koncert Od Moniuszki do Nirvany – w ramach III Festiwalu Duetomania
Muzeum Archidiecezjalne – Akademia Lubrańskiego, ul. J. Lubrańskiego 1, Poznań
12 czerwca @ 19:00

“Od Moniuszki do Nirvany” to koncert Dombrova Piano Duo, duetu fortepianowego stworzonego przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej – Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka. W swoim repertuarze posiadają tak utwory muzyki klasycznej, jak i własne aranżacje muzyki filmowej oraz rozrywkowej.

BOGINIE
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
12 czerwca @ 20:00

GODDESSES/BOGINIE to jednoosobowy projekt wiolonczelistki Agnieszki KOVY Kowalczyk na wiolonczelę elektryczną i loop station. Jest to cykl utworów powstałych z inspiracji kobiecymi postaciami z pradawnych historii, zarówno z mitologii słowiańskiej, jak i nordyckiej, greckiej, rzymskiej, egipskiej czy mezopotamskiej. KOVA tworzy sugestywną muzykę, w której każda nuta jest pełna mocy.

Wtorek, 13 czerwca

Zwiedzanie wystawy „Nie to niebo” dla seniorów z przewodnikiem
Sala Wystaw Święty Marcin 80/82, Poznań
13 czerwca @ 11:00

Zbiórka: przed Salą Wystaw, czas zwiedzania to około 1 godzina.
Szczegóły tutaj

PIĘKNA I BESTIA
Teatr Muzyczny Niezłomnych 1e, Poznań
13 czerwca @ 12:00, 19:00

Dawno, dawno temu, w dalekim kraju, w pięknym zamku, żył młody książę, którego czarodziejka uwięziła w ciele bestii. Książę odzyska swoją postać, jeśli nauczy się kochać – ale musi to zrobić, zanim z ofiarowanej przez czarodziejkę róży opadnie ostatni płatek. Inaczej uroku nie da się już odwrócić.
Szczegóły tutaj

CZERWONE NOSY
Teatr Nowy Dąbrowskiego 5, Poznań
13 czerwca @ 18:00

Spektakl w reżyserii Jana Klaty, osadzony w nowych okolicznościach, będzie krzykiem artystów w czasach pandemii. Krzykiem podszytym nie tylko bezsilnością, ale i bezkompromisową potrzebą teatru, gry i sztuki.
Szczegóły tutaj

Koncert – Gwyn Ashton
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
13 czerwca @ 19:00

Gitarzysta Gwyn Ashton z Adelajdy w Australii to piosenkarz i autor tekstów, który podróżuje po świecie ze swoim akustycznym show. W jego muzyce jest obecny folk, boogie, blues i gitarowa energia, a on sam brzmi jak kilkuosobowy zespół.

Tomasz Boras
BaRock Club ul. Wielka 9, Poznań
13 czerwca @ 20:00

Jeden z najoryginalniejszych komików na polskiej scenie w programie “Spisek przeciwko sobie”. Przewrotny, zaskakujący, a przede wszystkim piekielnie zabawny. Zwycięzca Antrakt Stand-up Festiwalu 2016 oraz laureat 2 miejsca na Festiwalu Komedii Szpak w 2018.
Szczegóły tutaj

Środa, 14 czerwca

Ostrów Tumski przez wieki – oprowadzanie dla seniorek i seniorów
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań
14 czerwca @ 16:00

Organizatorzy zapraszają seniorki i seniorów do zwiedzania Bramy Poznania w towarzystwie przewodnika lub przewodniczki. W trakcie zwiedzania sal ekspozycji: Gród, Woda, Złoto i Witraż – przewodnik lub przewodniczka opowie między innymi o założeniu grodu nad Wartą, znaczeniu chrztu Mieszka I, złotym wieku renesansu, odzyskaniu niepodległości i burzliwych latach XX wieku.

Zwiedzanie wystawy “Nie to niebo” z przewodnikiem
Sala Wystaw Święty Marcin 80/82, Poznań
14 czerwca @ 18:00

Zbiórka: przed Salą Wystaw, czas trwania około 1 godziny.
Szczegóły tutaj

SIMON BOCCANEGRA G. Verdi
Aula UAM Wieniawskiego 1, Poznań
14 czerwca @ 19:00

Ponury pałac dożów w Genui trawią polityczne intrygi. Pod rządami dawnego korsarza – Simona Boccanegry – rada dożów rozprawia się z oponentami. Na prowincji ukrywa się dawny przeciwnik Simona – Fiesco, który sprawuje pieczę nad przybraną córką – Amelią. Dziewczyna łudząco przypomina ukochaną Boccanegry, zmarłą przeszło dwadzieścia lat temu… Po raz pierwszy w historii Teatru Wielkiego koncertowa prezentacja opery Verdiego Simon Boccanegra. W partii tytułowej wystąpi zaliczany do grona najwybitniejszych barytonów na świecie – Artur Ruciński.
Szczegóły tutaj

ANGELUS APATRIDA + DIETH
Klub Pod Minogą ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
14 czerwca @ 19:00

Angelus Apatrida to nie tylko ważny przedstawiciel nowoczesnego thrash metalu, ale również jeden z niewielu hiszpańskich zespołów, który zyskał uznanie na arenie międzynarodowej. Dieth to formacja, w której skład wchodzą perkusista Michał Łysejko, basista David Ellefson oraz gitarzysta i wokalista Guilherme Miranda.
Szczegóły tutaj

PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO
CK Zamek Sala Wielka Święty Marcin 80/82, Poznań
14 czerwca @ 19:00

Koncert “Piosenka jest dobra na wszystko”, wieńczy kolejny sezon “Kuźni Piosenki”. Będzie to spotkanie wielu talentów prezentujących zróżnicowane utwory i swoje charaktery, a w ich wykonaniu usłyszymy piosenki z repertuaru Hanny Banaszak, Łucji Prus, Magdy Umer, poprzez standardy muzyki rozrywkowej po kabaret Starszych Panów.
Szczegóły tutaj

JEDNOOKI KRÓL
Teatr Nowy Scena Nowa Zaułek Krystyny Feldman (od ul.Krasińskiego), Poznań
14 czerwca @ 19:30

Grudzień gromadzi nas wokół stołów – Lidia i Sandra cieszą się, że po latach mają okazję, by spotkać się, przedstawić sobie narzeczonych, powspominać. Wieczór nie potoczy się jednak zgodnie z planem. Drobny szczegół zmieni optykę. I bieg zdarzeń.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 15 czerwca

WYszarpane/ grupa wyszarpani
Teatr Ósmego Dnia Sala Czarna Franciszka Ratajczaka 44, Poznań
15 czerwca @ 19:00

Podczas wieczoru zaprezentowane zostanie czytanie performatywne poezji Aleksandry Kasprzak, czyli “Wiersze, które należy mówić głośno”, oraz autorski spektakl grupy działającej od roku pod kierunkiem artystycznym Marka Kościółka. Dodatkowo grupa WY/szarpani zapowiada podczas tego spotkania inne teatralne niespodzianki dla publiczności.
Szczegóły tutaj

Koncert Fūsy/Arktyka
BaRock Club, ul. Wielka 9, Poznań
15 czerwca @ 19:00

Premierowy koncert nowego poznańskiego zespołu Fūsy. Połączenie ducha postpunku z melodyczną gitarą i energetyczną sekcją rytmiczną. To eklektyczna muzyka, w której można odnaleźć elementy new wave, indie, w duchu lat 80-tych.

JEDNOOKI KRÓL
Teatr Nowy Scena Nowa Zaułek Krystyny Feldman (od ul.Krasińskiego), Poznań
15 czerwca @ 19:30

Grudzień gromadzi nas wokół stołów – Lidia i Sandra cieszą się, że po latach mają okazję, by spotkać się, przedstawić sobie narzeczonych, powspominać. Wieczór nie potoczy się jednak zgodnie z planem. Drobny szczegół zmieni optykę. I bieg zdarzeń.
Szczegóły tutaj

Franek Warzywa & Młody B oraz Ikarvs
Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27, Poznań
15 czerwca @ 19:30

Scena nad Rusałką zaprasza na kolejne dwa koncerty – Franek Warzywa & Młody Budda oraz Ikarvs. Franek Warzywa to internetowy influencer, którego główną przestrzenią komunikacji są media społecznościowe takie jak TikTok, YouTube, Instagram i Spotify, a istotą działań niezależnie od techniki jest performatywny proces angażujący odbiorców w danej przestrzeni, w której są umieszczani. A przestrzenią może być zarówno rzeczywistość TikToka czy Instagrama, jak i lokalny warzywniak, bazar lub klub podczas koncertu.

Za muzykę duetu odpowiada Młody Budda: tajemniczy producent i multiinstrumentalista z jazzowym wykształceniem. Ważne jest tworzenie realnej relacji zachęcającej widzów i odbiorców do aktywnej partycypacji w procesie twórczym. Dla Franka Warzywa istotne są trzy kwestie: zdrowy styl życia, sztuka partycypacyjna i uśmiech na buzi.

Ikarvs to duet z Warszawy, łączący muzykę elektroniczną i mroczne disco z latynoskimi i afrykańskimi rytmami oraz anielskim wokalem. Ich live act to zarówno dzika improwizacja instrumentalno-wokalna, jak i taneczny set elektroniczny.

Szczegóły tutaj

Nocne zwiedzanie Zamku z przewodnikiem
Przestrzenie Zamkowe Święty Marcin 80/82, Poznań
15 czerwca @ 20:30

Organizatorzy zapraszają na niecodzienne, nocne zwiedzanie zamkowych przestrzeni z przewodnikiem. Zwiedzanie trwa nieco ponad godzinę. Liczba miejsc jest ograniczona.
Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się: