Samochody oblane kwasem. Co pokazał monitoring?

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu fot. L. Łada

19 grudnia pięć samochodów zaparkowanych przed prokuraturą w Grodzisku Wielkopolskim zostało oblanych kwasem masłowym. Nadal nie wiadomo, kto to zrobił, mimo że przed budynkiem jest monitoring. Tylko że akurat nie działał…

Jak powiedział Głosowi Wielkopolskiemu Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, policja cały czas prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia winnych. Przypomnijmy, że kwasem masłowym zostały oblane trzy samochody prokuratorów i dwa pracowników administracyjnych. A kwas masłowy jest substancją o niezwykle nieprzyjemnym i trwałym zapachu – praktycznie niczym nie da się go wywabić, więc samochody, mimo braku fizycznych uszkodzeń, nie nadają się do jazdy.

Śledczy liczyli na nagrania monitoringu przed prokuraturą, niestety, okazało się, że akurat tego dnia zepsuł się rejestrator. Ustalają więc teraz osoby, które są za to odpowiedzialne i starają się zidentyfikować winnych w inny sposób. Na razie postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś, chociaż – jak powiedział Łukasz Wawrzyniak – są już pewne punkty zaczepienia. Ale ze względu na dobro śledztwa nie powie, jakie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: