Rusza Betlejem Poznańskie na MTP. Na co warto się wybrać?

Świąteczna Parada w Betlejem Poznańskim fot. Sławek Wąchała

Włączenie świateł na najwyższej choince w mieście, pokazy jazdy figurowej, spektakl dla najmłodszych, a wieczorem koncert Natalii Kukulskiej. Tak będzie wyglądało otwarcie Betlejem Poznańskiego na MTP zaplanowane na 19 listopada.

Jak informują Międzynarodowe Targi Poznańskie, gospodarz tej części imprezy – bo przypomnijmy, że Betlejem w tym roku odbywa się w czterech lokalizacjach – bramy jarmarku zostaną otwarte 19 listopada o godzinie 11.00 i aż do 23 grudnia Plac Powszechnej Wystawy Krajowej będzie magicznym miasteczkiem św. Mikołaja.

W weekend otwarcia zaplanowano wiele atrakcji: do godziny 14.00 każdy będzie mógł nieodpłatnie pojeździć na łyżwach na oświetlonym girlandami lampek lodowisku, przewidziano też pokazy jazdy figurowej. Na scenie o 12.30 rozpocznie się spektakl dla najmłodszych pt. „W magicznej chacie czarownicy”, a o 15.00 – widowiskowy, zimowy pokaz iluzji.

O godzinie 17.00 rozpocznie się ceremonia otwarcia jarmarku z udziałem prezydenta Jacka Jaśkowiaka i uroczyste rozświetlenie choinki, a chwilę później na scenie wystąpi Natalia Kukulska.

W niedzielę na Betlejem pojawią się postaci z bajek. Będzie je można spotkać od 12.00 do 14.00 i podobno ma się tam pojawić sama księżniczka Elsa! O godzinie 17.00 z kolei rozpocznie się kolejny darmowy koncert – wystąpi Kasia Wilk, zwyciężczyni najnowszej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Jarmark na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie otwarty do 23 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11.00-21.00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11.00-22.00. Stałymi atrakcjami będą domek Świętego Mikołaja, zjazdy pontonowe, karuzela wenecka, świąteczna kolejka, mirror cube – mobilny pawilon artystyczno-rozrywkowy, gadający Łoś Marcin, Młyńskie Koło czy symulator lotu saniami. Oczywiście będą też gwiazdkowe warsztaty dla dzieci, stragany z przysmakami i stoiska z rękodziełem. Wejście od ulicy Głogowskiej na wysokości Dworca Zachodniego.

Poza Międzynarodowymi Targami Poznańskimi jarmark odbywa się także na placu Kolegiackim (18.11-27.12.2022), placu Wolności (18.11-27.12.2022) oraz Rynku Łazarskim (3-18.12.2022). I tam również nie zabraknie atrakcji.

Podziel się: