Poznań: Betlejem Poznańskie się odbędzie. Ale inaczej niż dotychczas

Betlejem Poznańskie 2021 fot. Sławek Wąchała

Skoro już wiadomo, że nie będzie Miejskiego Sylwestra – to co z Betlejem Poznańskim? Władze miasta uspokajają jednak, że bożonarodzeniowy jarmark się odbędzie jak co roku, ale w tym roku będzie w aż czterech lokalizacjach.

W ubiegłym roku Betlejem Poznańskie odbywało się w dwóch miejscach. W tym roku władze miasta zdecydowały, że cztery lokalizacje będą jeszcze lepsze niż dwie i zaplanowały jarmark na Międzynarodowych Targach Poznańskich, placu Kolegiackim, placu Wolności i na Rynku Łazarskim. Poznaniacy, którzy będą chcieli sprawdzić atrakcje wszystkich lokalizacji, będą się musieli sporo nabiegać – część z nich przecież odbywa się w centrum Poznania, gdzie wiadomo, jak jest z komunikacją.

„Świąteczny klimat na placu Wolności będzie można poczuć już 18 listopada” – informuje magistrat. – „Wtedy zaplanowano wielkie otwarcie Betlejem Poznańskiego. Kiermasz w tym miejscu potrwa aż do 27 grudnia. Pojawi się kilka nowości, w tym wenecka karuzela czy kolejka górska. Dla poznanianek i poznaniaków przygotowana zostanie także przestrzeń tarasu Arkadii ze świąteczną choinką oraz skrzynią na listy do Gwiazdora. Nie zabraknie również koncertów, spektakli, animacji i zabaw dla dzieci, a także silent disco”.

18 listopada stanie także miejska choinka – w tym roku na placu Kolegiackim, który będzie następnym miejscem Betlejem Poznańskiego. także i tutaj świąteczne atrakcje będą do 27 grudnia.

Dzień później rozpocznie się Betlejem Poznańskie na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tu z kolei na gości czekać będą między innymi lodowisko, diabelski młyn, świąteczna scena, karuzela wenecka i ciuchcia dla najmłodszych. Tutaj także odbędzie się Poznań Ice Festival. Targowe Betlejem potrwa do 23 grudnia.

Betlejem na Rynku Łazarskim potrwa najkrócej: rozpocznie się 3 i potrwa do 18 grudnia. Jakie atrakcje będą czekać w tej lokalizacji – jeszcze nie wiadomo. Szczegóły zostaną podane bliżej terminu otwarcia jarmarku.

Podziel się: