Betlejem Poznańskie coraz bliżej. Jakie atrakcje czekają poznaniaków?

Świąteczna Parada w Betlejem Poznańskim fot. Sławek Wąchała

Lodowisko, domek Świętego Mikołaja, karuzela wenecka, młyńskie koło i symulator lotu saniami – to tylko niektóre atrakcje czekające na poznaniaków na Betlejem Poznańskim na MTP. Organizator uchylił rąbka tajemnicy.

Przypomnijmy, że Betlejem Poznańskie w tym roku będzie się odbywać w aż czterech miejscach i w różnych terminach: na placu Wolności, gdzie jarmark ruszy już 18 listopada i potrwa do 27 grudnia, na placu Kolegiackim i Rynku Łazarskim, gdzie także potrwa od 3 do 18 grudnia, no i na MTP – tu jarmark rozpocznie się 19 listopada i potrwa do 23 grudnia.

Szczegółowych programów artystycznych wszystkich części jarmarku jeszcze nie ma, ale wiadomo, że na placu Wolności będzie wenecka karuzela i kolejka górska, a na tarasie Arkadii stanie skrzynia na listy do Gwiazdora. Na placu Kolegiackim z kolei stanie miejska choinka, a jakie atrakcje poza jarmarkiem będą czekać na Rynku Łazarskim – jeszcze nie wiadomo.

Wiadomo już natomiast co nieco o tym, co będzie się działo na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na odwiedzających jarmark – wejście będzie prowadziło od ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Dworca Zachodniego – będzie czekać lodowisko, domek Świętego Mikołaja, karuzela wenecka, młyńskie koło i symulator lotu saniami.

Będą także atrakcje gastronomiczne, w tym grzane wino przygotowane według specjalnej receptury, a także lokalne smakołyki. Będą też koncerty, warsztaty i weekendy tematyczne, a także Poznań Ice Festival z udziałem mistrzów rzeźby lodowej z całego świata.

„Warto zaplanować udział w weekendzie otwarcia jarmarku w dniach 19-20 listopada” – zachęcają MTP. – „Świąteczna brama prowadząca do placu wypełnionego gwiazdkowymi atrakcjami zostanie otwarta o godzinie 11.00. Do godziny 14.00 każdy będzie miał okazję nieodpłatnie pojeździć na łyżwach. W programie są także pokazy jazdy figurowej oraz zabawy z udziałem publiczności. Na scenie odbędzie się spektakl dla dzieci „W magicznej chacie czarownicy”, a o godzinie 14.00 rozpocznie się Zimowy Pokaz Iluzji. Na godzinę 17.00 zaplanowana jest uroczysta ceremonia otwarcia Poznańskiego Jarmarku Świątecznego. To wtedy rozbłyśnie spektakularna choinka i oficjalnie rozpocznie się pięć tygodni celebrowania magicznego, świątecznego czasu”.

Jarmark potrwa do 23 grudnia, ale lodowisko i młyńskie koło będą dostępne aż do końca ferii zimowych. Jarmark otwarty będzie od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-21.00.

Podziel się:

Ostatnio dodane: