Robert Biedroń

Robert Biedroń powiadomił PKW o naruszeniu Kodeksu wyborczego przez prezydenta Dudę

Wczoraj poseł Adam Szłapka – a dziś także Robert Biedroń zgłosił do PKW podejrzenie nieprawidłowości i naruszenie przepisów Kodeksu wyborczego przez prezydenta Dudę. Chodzi o list wysłany do 1,3 mln rolników w całej Polsce. – Prezydent Duda myślał, że nikt nie zauważy – komentuje Robert Biedroń.

List został wysłany w kwietniu tego roku przez ministra rolnictwa i w liście minister dziękuje prezydentowi Dudzie za otaczanie rolnictwa szczególną troską. I to jeszcze nie byłoby nic wyjątkowego – ale razem z listem ministra Ardanowskiego został też do rolników wysłany list od prezydenta Dudy, w którym ten między innymi pisze, że “Konsekwentnie popieram działania sprzyjające rolnikom i służące polskiej wsi”.

“Oba te listy stanowią promowanie kandydata na prezydenta wpisujące się w agitację wyborczą w rozumieniu art. 105 par. 1 Kodeksu wyborczego” – pisze Robert Biedroń w zgłoszeniu. – “Pomijając niezgodne z prawem angażowanie się instytucji publicznych w kampanię wyborczą, list ten może stanowić naruszenie art. 132 Kodeksu wyborczego, który mówi m. in, że komitetom wyborczym nie wolno przyjmować korzyści majątkowych o charakterze niepieniężnym”.

Na to samo zwrócił uwagę poseł Adam Szłapka, który – jak informowaliśmy – wczoraj złożył zawiadomienie do szefa Państwowej Komisji Wyborczej w tej sprawie.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze