Adam Szłapka

Andrzej Duda nielegalnie finansuje kampanię wyborczą? Poseł Szłapka składa zawiadomienie

Poseł Adam Szłapka złożył dzisiaj zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej o nielegalnym finansowania kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy ze środków publicznych i z wykorzystaniem mienia publicznego.

Poseł informuje PKW o liście sygnowanym przez Andrzeja Dudę, który został doręczony do ok. 1,3 mln osób ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na mniej niż 4 tygodnie przed wyborami planowanymi na 10 maja tego roku. Jego zdaniem ten list jest elementem kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, a tym samym jest dowodem na to, że prezydent finansuje kampanię wyborczą ze środków publicznych i z wykorzystaniem mienia publicznego. A to jest nielegalne.

List sygnowany przez Andrzeja Dudę został doręczony do ok. 1,3 mln osób ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a prezydent pisze w nim, że “Konsekwentnie popieram działania sprzyjające rolnikom i służące polskiej wsi”. Takie stwierdzenie brzmi zdaniem posła Szłapki jak zdanie charakterystyczne dla kampanii wyborczej.

“Innymi słowy, państwowa agencja w czasie kampanii wyborczej za publiczne pieniądze przesyła bardzo szerokiemu gronu odbiorców materiały promujące jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich” – komentuje poseł. – “Co więcej, czyni to w okresie epidemii, kiedy kampanie pozostałych kandydatów są formalnie lub praktycznie zawieszone ze względu na ograniczenia i zakazy dotyczące poruszania się i gromadzenia. Prowadzenie agitacji za pośrednictwem poczty jest w czasie stanu epidemii jedną z nielicznych dozwolonych form prowadzenia kampanii wyborczej i skutecznego docierania do potencjalnych wyborców. Bulwersuje więc fakt, że w przypadku jednego z kandydatów jest to forma sponsorowana przez pieniądze podatników i z użyciem bazy danych osobowych dostępnych administracji rządowej. Tym samym całe przedsięwzięcie skierowane do członków KRUS można nazwać korupcją polityczną i bezceremonialnym wykorzystaniem przewagi władzy dla partykularnych interesów partyjnych jednego obozu politycznego”.

Poseł przywołuje tu zasady finansowania kampanii wyborczej określone w Kodeksie wyborczym, który jednoznacznie definiuje, że wydatki ponoszone przez komitety wyborcze w związku z zarządzonymi wyborami są pokrywane z ich źródeł własnych, wpłat obywateli polskich, z funduszy wyborczych partii politycznych oraz z kredytów bankowych zaciąganych na cele związane z wyborami. Co więcej, komitetom wyborczym nie wolno przyjmować korzyści majątkowych o charakterze niepieniężnym.

Dlatego zwrócił się w trybie pilnym o zbadanie sprawy i podjęcie wszelkich kroków niezbędnych do zaprzestania procederu i ukarania winnych łamania prawa.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
Ziomal
Ziomal

Jestem pod wielkim wrażeniem zaangażowania i pasji z jaką Pan Poseł podchodzi do swojej pracy, do polityki. Jest ponad normę zaangażowany. Widać że Mu szczerze zależy. Jest też bardzo ale to bardzo odważny. To się ceni. To się szanuje. Ja nie dorastam Mu do pięt, ale dlatego też nie pcham się do polityki, natomiast oczekuję od polityków pracowitości, rzetelności i obowiązkowości, bo to oni właśnie decydują o naszym życiu. Rodzina Pana Szłapki, Jego dzieci mogą być z Niego dumni. I jakkolwiek potoczą się losy Polski, to Pan Szłapka będzie mógł powiedzieć swoim pociechom: “Starałem się. Dałem z siebie wszystko. Dla Was i dla naszych rodaków, po to aby żyło się Wam lepiej”. Pan Szłapka jest jednym z naszych bohaterów narodowych. W Poznaniu powinien mieć wstęp wolny i darmowy do wszystkich restauracji, kin, teatrów i muzeów. Szkoda Go na Prezydenta RP, lepiej gdyby był ministrem i premierem, bo ma głowę na karku. Jest robotny. Takich ludzi nam potrzeba. Polska jest wciąż krajem na dorobku. Panie Pośle, dziękuję za Pana pracę!

Słonecznik
Słonecznik

Prawem każdego posła jest wyjaśniać sprawy budzące wątpliwości. Pan Szłapka mógłby siedzieć cicho a i tak wpływałaby mu na konto pensja, dieta poselska ale on chce uczciwie zapracować na swoje uposażenie i to mu się chwali.