Przetarg rozstrzygnięty. Kto zbuduje Kładkę Berdychowską?

kładka między Berdychowem a Chwaliszewem, wizualizacja fot. ARPA

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła przetarg na budowę Kładki Berdychowskiej. Wybuduje ją firma Budimex SA za 156 mln zł. 

Obecny przetarg to już drugi, jeśli chodzi o tę inwestycję. Poprzedni, ogłoszony w ubiegłym roku, został unieważniony, ponieważ spółka PIM na zadania inwestycyjne pn.: „Budowa kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Wartą oraz Cybiną pomiędzy Berdychowem, Ostrowem Tumskim oraz Chwaliszewem” przeznaczyła prawie 92 mln zł, a złożone oferty były kilkakrotnie wyższe. Miasto dostało ponad 90 mln na tę inwestycję z Polskiego Ładu, ale nawet z tymi pieniędzmi oferty były zbyt drogie. Przypomnijmy, że kilka lat temu, gdy pojawił się ten pomysł, budowa kładki miała kosztować 28 mln zł…

Drugi przetarg wyłonił wykonawcę kładki, choć koszt budowy wcale nie spadł. Jak podaje PIM, zgłosiło się pięć firm, przy czym oferty dwóch z nich już na wstępie zostały odrzucone ze względu na niezgodność z warunkami przetargu. Z pozostałych trzech została wybrana oferta Budimexu za 156 mln zł. Za tę kwotę firma ma przygotować projekt wykonawczy, wybudować dwie kładki dla pieszych i rowerzystów przez Wartę (długości 165 m) i Cybinę (długości 117 m) prowadzące od ulicy Berdychowo do parku Stare Koryto Warty, a także chodniki, pochylnie i schody prowadzące do obu kładek.

Jeśli żadna z pozostałych firm nie odwoła się od wyników przetargu, w przyszłym miesiącu może już nastąpić podpisanie umowy i rozpoczęcie inwestycji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: