Prace przy węźle Grunwaldzka w Poznaniu postępują. Jest już drugi peron!

węzeł Grunwaldzka, wiadukt Plewiska fot PIM

Od 6 czerwca pociągi zaczną regularnie kursować nowym wiaduktem po stronie Plewisk. A to znaczy, że pasażerowie jadący do Poznania lub z niego wracający do Plewisk, będą już korzystać z docelowego peronu przy przystanku Poznań Junikowo.

Jak przypomina spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, pod koniec maja wiadukt na trasie Palędzie – Poznań Górczyn przeszedł próby obciążeniowe pod torem nr 2.
“To drugi wiadukt będący elementem bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi” – informuje spółka. – “Pierwszym pociągi jeżdżą od listopada. Do tej pory ruch odbywał się jednym torem w obu kierunkach. Próby obciążeniowe wiaduktu po stronie Plewisk przebiegły pozytywnie, co po procedurze odbiorów pozwala na wznowienie ruchu pociągów po obu torach”.

Na peronie nr 2 będą się zatrzymywać pociągi jadące w kierunku centrum Poznania. Można do niego dojść od skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Wołczyńskiej – do tej pory możliwe było tylko dojście w kierunku osiedla. Peron jest elementem węzła przesiadkowego i docelowo zatrzymywał będzie się tu także autobus, co umożliwi przesiadki typu “drzwi w drzwi”. jednak na razie jeszcze w całej okolicy toczą się prace budowlane, co wymaga zachowania ostrożności i poruszania się wyłącznie wyznaczonymi trasami.

Pierwsze pociągi wjadą na nowy wiadukt o północy w nocy z 5 na 6 czerwca.

Podziel się: