Poznańskie myśliwce F16 wezmą udział w defiladzie Święta Wojska Polskiego w Warszawie

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Myśliwce z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach będą wśród 92 maszyn, które uświetnią wielką defiladę planowaną w Warszawie z okazji Święta Wojska Polskiego. Polecą wspólnie z amerykańskim tankowcem powietrznym.

Kpt. Robert Filipczuk, oficer prasowy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, powiedział Radiu Poznań, że będzie to przelot pojedynczych rozbudowanych formacji, a wszystkich samolotów będzie 92. Chodzi o to, by zaprezentować wszystkie rodzaje samolotów i śmigłowców, jakimi obecnie dysponuje Wojsko Polskie, a także samoloty wojsk sojuszniczych. To dlatego właśnie poznańskie F-16 będą lecieć wspólnie z amerykańskim tankowcem KC-135.

W paradzie weźmie udział cztery lub pięć F-16, które wystartują do pokazu z lotniska w Łasku, a z Poznania wylecą 7 sierpnia. Wcześniej jednak będą musieli wyćwiczyć przygotowany układ, bo w pokazie najważniejsza będzie precyzja przelotów.

Już od kilku dni na drogach całego kraju można spotkać kolumny wojsk jadące do Warszawy, by wziąć udział w defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia – informacje o tym przekazują urzędy wojewódzkie, bo przejazd kolumn może powodować okresowe utrudnienia w ruchu. Defilada odbędzie się pod hasłem “SILNA BIAŁO-CZERWONA” na Wisłostradzie i rozpocznie o godzinie 14.00.

Podziel się: