Poznański radny Nowoczesnej złożył mandat. „Coś się kończy, a coś się zaczyna”

Bartłomiej Ignaszewski fot. B. Ignaszewski FB

Radny Bartłomiej Ignaszewski poinformował na swoim profilu społecznościowym, że złożył na ręce Komisarza Wyborczego pisemne zrzeczenie się mandatu radnego Miasta Poznania. „Coś się kończy, a coś się zaczyna” – napisał.

Radny opublikował oświadczenie na Facebooku.
„Chciałem Was poinformować, że złożyłem na ręce Komisarza Wyborczego pisemne zrzeczenie się mandatu radnego Miasta Poznania” – napisał. – „Po długim namyśle, postanowiłem wykorzystać zdobyte doświadczenie i podjąć się nowego zadania zawodowego już poza Radą Miasta. Nie znikam jednak z miejskiej przestrzeni, ale skupię się jeszcze mocniej na kwestiach sportowych. Dodam, że wypełniając zaszczytną funkcję radnego naszego Miasta, kierowałem się w swoim działaniu treścią roty ślubowania, które złożyłem obejmując mandat. Wiele udało mi się z Wami osiągnąć. To był niezapomniany czas. Dlatego chciałem bardzo serdecznie podziękować władzom Miasta, wszystkim radnym, pracownikom magistratu i jednostek miejskich oraz mieszkańcom Poznania za dotychczasową współpracę! Dbajmy o nasz Poznań. Najlepiej jak potrafimy. Do zobaczenia!”.

Przypomnijmy, że radny Bartłomiej Ignaszewski, decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z marca 2022 roku stracił mandat, ponieważ w 2021 roku podpisał umowę z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi na świadczenie usług informatycznych. Tymczasem jako radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat.

Radny tłumaczył, że gdy tylko zorientował się, że jako radny nie może pracować dla PIM – wycofał się z umowy. Jednak wojewoda Michał Zieliński uznał tłumaczenie radnego za niewystarczające, ponieważ radny na potwierdzenie swoich słów nie przedstawił żadnych dokumentów – i wygasił mu mandat. Radny odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu – a ten podtrzymał decyzję wojewody. Bartłomiej Ignaszewski zapowiedział wówczas złożenie odwołania do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale najwyraźniej zmienił decyzję – i plany na przyszłość.

Podziel się:

Ostatnio dodane: