Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Hetmańskiej. Koniec z parkowaniem na chodniku!

Hetmańska, parkowanie fot. ZDM

Samochody zaparkowane na ulicy i cały chodnik dla pieszych – na ulicy Hetmańskiej, na odcinku pomiędzy ul. Kasprzaka a ul. Reymonta, kończy się już wprowadzanie nowej organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że o wprowadzenie takiego rozwiązania wnioskowała Rada Osiedla Łazarz, jest ono też niezbędne, by dostosować parkowanie do wymogów prawa. Odpowiedni projekt został przygotowany przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

„Zgodnie z przygotowanymi zmianami parkowanie zostanie częściowo przesunięte z chodnika na jezdnię” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – „Dzięki temu piesi zyskają możliwość swobodniejszego korzystania z chodnika (teraz bardzo często jest on zastawiany przez parkujące pojazdy), natomiast szerokość jezdni (siedem metrów) pozwala na wygospodarowanie na niej miejsca i wprowadzenie tam częściowego parkowania równoległego”.

ZDM zwraca uwagę, że alternatywą dla wprowadzanego rozwiązania był zakaz zatrzymywania się (i parkowania) na wspomnianym odcinku ul. Hetmańskiej – ale to by znacznie ograniczyło liczbę miejsc postojowych. Od października zacznie tu obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania.

Prace przy nowej organizacji ruchu miały zakończyć się późną wiosną, jednak wpłynęły uwagi do proponowanej organizacji ruchu – chodziło głównie o zapewnienie lepszej widoczności przy wyjeżdżaniu z posesji dla mieszkańców okolicznych budynków.

Od 7 do 13 lipca na tym odcinku Hetmańskiej, po północnej stronie będą obowiązywać czasowe zakazy zatrzymywania się ze względu na wprowadzane zmiany w organizacji ruchu.

„Kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem. Utrzymane zostanie dojście do posesji” – informuje ZDM. – „W związku z prowadzonymi pracami kierowcy, rowerzyści i piesi muszą liczyć się z wygrodzeniami 8 i 9 lipca, gdy likwidowane będzie stare oznakowanie poziome oraz 11 – 13 lipca na czas malowania nowego”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: