akt wandalizmu przed kościołem na Jeżycach fot. Marta FB

Poznań: Zamazany baner i symbol Strajku Kobiet na bramie kościoła

Widok zauważyli mieszkańcy idący rano do kościoła. Baner wiszący na bramie miał dopisany napis “aborcja”, a na tabliczce obok był namalowany symbol Strajku Kobiet.

Działalność wandali na bramie kościoła św. Floriana zauważyła Marta, mieszkanka Jeżyc, która opublikowała zdjęcie pomazanego baneru w mediach społecznościowych. Napisała przy tym, że chociaż popiera Strajk Kobiet, to nie popiera wandalizmu. Ten widok ją zasmucił i wkurzył. Jej zdaniem niszczenie czyjegoś mienia i dodawanie swoich sloganów nie ułatwia tej już i tak bardzo trudnej dyskusji o aborcji i prawach kobiet.

Jednak zdania internautów na ten temat są podzielone. Poza osobami zdecydowanie sprzeciwiającymi się aktom jakiegokolwiek wandalizmu i argumentującymi, że wojna na wandalizm i przemoc prowadzi donikąd – wypowiadały się i takie, które są i takie, które przypomniały, że kościół oburza się na łamanie prawa tylko wtedy, gdy mu to szkodzi. Ale gdy to jest mu na rękę – potrafi je łamać i omijać niezwykle skutecznie. przykładem jest choćby stojący właśnie przed tym kościołem pomnik Chrystusa Króla, sprowadzony do Poznania i ustawiony wbrew wszelkim przepisom, także tym dotyczącym bezpieczeństwa.

Inni przypomnieli list pasterski arcybiskupa Gądeckiego, który w dużej części dotyczył Strajku Kobiet i nie łagodził, a wręcz podsycał negatywne emocje, których i tak obecnie w kraju nie brakuje.

Sprawa zniszczonego baneru została przez proboszcza zgłoszona na policję. Funkcjonariusze sprawdzą okoliczny monitoring.

el

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze