zieleniec ulica Lwa fot. ZZM

Poznań: Zaczyna się budowa zieleńca przy ulicy Lwa

Ławki, pergole i alejki – wszystko to znajdzie się w nowym, butikowym parku, który powstaje na osiedlu Zodiak. Przy ulicy Lwa Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie zaczyna jego budowę.

Chodzi o teren w granicach Osiedla Chartowo, który obecnie jest “terenem zieleni nieurządzonej”, jak eufemistycznie określa ZZM. Mieszkańcy już od kilku lat postulowali zrobienie tu parku z prawdziwego zdarzenia, a w ich imieniu walczył o to radny Wojciech Chudy. Udało się w ubiegłym roku. Stworzenie projektu poprzedziły 2-etapowe konsultacje społeczne, które radny przeprowadził wspólnie z Zarządem Osiedla Chartowo. Projekt zagospodarowania tego terenu powstał dzięki poprawce do budżetu Miasta Poznania na 2019 r., którą złożył.

– Głównym powodem zaprojektowania nowej zieleni w tej części Chartowa było dogęszczanie okolicznej przestrzeni nowymi blokami mieszkalnymi oraz brak porządnego miejsca odpoczynku dla mieszkańców Zodiaku – mówił wówczas Wojciech Chudy. – Na szczęście miejscowy plan zagospodarowanie przestrzennego pozwalał na stworzenie zieleńca na terenie miejskim przy ul. Lwa.

Teren nie jest duży, ale za to położony w samym centrum osiedla Zodiak i – co nie jest bez znaczenia – już porośnięty dorodnymi drzewami i krzewami. mieszkańcy wyznaczyli nawet kierunek przyszłych alejek tworząc przedepty.

Teraz w parku pojawią się elementy małej architektury w postaci pergoli, czterech wygodnych ławek i dwóch koszy na psie odchody, po jednym przy wejściach od stron wschodniej i zachodniej. oraz tablic. Oświetlać go mają lampy o zasilaniu solarnym, a alejki będą miały nawierzchnię mineralną. Obiekt ten z założenia stanowić ma teren spokojnej rekreacji dla mieszkańców okolicznego terenu.

Zostanie też uzupełniona zieleń: przybędą nowe rośliny, zostanie dosiana trawa, a te już rosnące zostaną przycięte i zasilone, jeśli będą tego wymagać. Park powinien być gotowy pod koniec tego roku.

ZZM, el

Dodaj komentarz

avatar