Pergola

Poznań: Przy ulicy Lwa będzie nowy zieleniec

Jest już gotowy końcowy projekt budowy skweru na osiedlu Zodiak. Projekt zagospodarowania tego terenu powstał w wyniku poprawki do budżetu Miasta Poznania na 2019 r., którą złożył radny Wojciech Chudy

– Głównym powodem zaprojektowania nowej zieleni w tej części Chartowa było dogęszczanie okolicznej przestrzeni nowymi blokami mieszkalnymi oraz brak porządnego miejsca odpoczynku dla mieszkańców Zodiaku – jak wyjaśnia radny Wojciech Chudy, pomysłodawca powstania skweru. – Na szczęście miejscowy plan zagospodarowanie przestrzennego pozwalał na stworzenie zieleńca na terenie miejskim przy ul. Lwa, między domkami jednorodzinnymi a blokiem Lwa 25. Jest to nieduży teren, ale położony w centrum Zodiaku.

Stworzenie projektu poprzedziły 2-etapowe konsultacje społeczne, które radny przeprowadził wspólnie z Zarządem Osiedla Chartowo. Pierwszy etap odbył się w marcu i miał na celu wyznaczenie głównych funkcji dla planowanego terenu. Drugi etap odbył się na początku sierpnia i bazował na przygotowanym już projekcie w dwóch wariantach.

W ramach konsultacji społecznych mieszkańcy i radni osiedlowi zgłosili szereg uwag, które zostały uwzględnione przez projektanta. Wybrano wariant II zagospodarowania, o charakterze spacerowym, bez nawierzchni utwardzonych.

Mieszkańcy zadecydowali też, że powinny się tam znaleźć cztery wygodne ławki i dwa koszy na psie odchody, po jednym przy wejściach od stron wschodniej i zachodniej. Na skwerze ma też być pergola obsadzona pnączami oraz lampy o zasilaniu solarnym.

Realizację skweru przewidziano na rok 2020.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze