Poznań: W WARP nadal pracują audytorzy. Trwa kontrola Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Marek Woźniak
Marszałek Marek Woźniak miał nadzieję, że do końca września będą już znane wyniki kontroli w Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczące konkursu grantowego Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa. Ale kontrola nadal trwa.

– Cały czas trwa audyt informatyczny, realizowany na zlecenie pana marszałka przez PCSS. Mamy nadzieję, że zakończy się on w połowie przyszłego tygodnia – mówi Anna Parzyńska-Paschke, rzeczniczka prasowa marszałka. – Jego wyniki są dla nas kluczowe i dopiero wtedy, kiedy je poznamy, czyli poznamy odpowiedź na pytanie, jak przebiegały procesy naboru wniosków przez system informatyczny, będziemy potrafili odpowiedzieć na pytanie: co dalej.

Przypomnijmy, że chodzi o konkurs grantowy mający wspomóc wielkopolskie firmy, które utraciły dochody z powodu pandemii koronawirusa. Zasady miały być jak najprostsze, by jak najszybciej można było firmom przelać pieniądze z grantów – jednak w efekcie tych prostych zasad wielu przedsiębiorców nie wysłało swoich wniosków, bo mimo że kliknęli wysyłkę dokładnie o godzinie rozpoczęcia naboru – system ich już nie przyjął.

Sprawa wywołała skandal, a przedsiębiorcy protestowali przed siedzibą WARP, posądzając WARP o manipulowanie wnioskami lub niekompetencję, jeśli chodzi o wybór systemu informatycznego, jak informowaliśmy. Marszałek Marek Woźniak zadecydował wówczas, że Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe skontroluje WARP, by sprawdzić, czy przedsiębiorcy mają rację. Miał nadzieję, że za miesiąc, czyli pod koniec września, będzie mógł już odpowiedzieć na przynajmniej część pytań nurtujących rozgoryczonych przedsiębiorców. Ale kontrola jeszcze trwa, a wyniki są spodziewane około 8 października. Gdy już będą znane, marszałek podejmie decyzję, co dalej.

– Jeśli uda się odpowiedzieć na większość pytań i będzie to skłaniało nas do zalegalizowania tego postępowania, to oczywiście będzie inny scenariusz – powiedział Marek Woźniak. – Jeśli nie uzyskamy odpowiedzi na część pytań kluczowych, to najprawdopodobniej nabór będzie musiał być powtórzony, ale już w nieco innej formie, jeśli chodzi o jego parametry. Dzisiaj jest zbyt wcześnie, biorąc pod uwagę ten harmonogram postępowania, by decyzja miała zostać podjęta. Musimy jeszcze poczekać do końca na kompleksowe wyniki audytu.

el

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: